fb.com/konin24.info Wtorek 23.04.2024 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Górnik: srogie baty z outsiderem

Mroczeń, Konin 19.04.2015 21:01

Zła passa Górnika Konin trwa. Dziś „biało-niebiescy” przegrali wysoko z przedostatnim w tabeli Orłem Mroczeń 1:4 (1:1). Wiosenny bilans drużyny z naszego miasta to trzy porażki, remis i zaledwie jedno zwycięstwo.
Spotkanie zaczęło się całkiem nieźle dla Górnika. W 18. minucie koninianie wyszli na prowadzenie za sprawą Wiktora Zasady. Dziewiętnaście minut później wyrównał Kamil Rabiega. Druga połowa należała do gospodarzy, którzy na listę strzelców wpisali się aż trzykrotnie. Najpierw na 2:1 w 51. min. podwyższył Bartosz Moś, który wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Dawida Śniega. Ten sam zawodnik strzelił dla Orła trzecią bramkę w 82. minucie. Wynik spotkania został ustalony w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przez Mateusza Dukata. Dodajmy, że w drugiej połowie za zatrzymywanie przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Augustyniak.

Po 21. serii spotkań Górnik Konin plasuje się na 9. pozycji w tabeli IV ligi wielkopolskiej (gr. południowej). „Biało-niebiescy” zgromadzili dotychczas 29 punktów. Podczas przyszłego weekendu podopieczni Sylwina Donarta zmierzą się z sąsiadem w tabeli – mającą zaledwie oczko mniej Olimpią Koło.