Ocena: 1
1 0

Medyk lepszy od Mitechu

Radziechowy, Konin 18.04.2015 14:30

Pierwsze z dwóch najważniejszych zadań rundy wiosennej Medyka POLOmarket Konin wykonane. Mistrzynie Polski pokonały dziś na wyjeździe trzeciego w tabeli (przed bieżącą serią spotkań) Mitecha Żywiec 3:1 (2:0). Teraz czeka je pojedynek z wiceliderem ekstraligi – Zagłębiem Lubin (25 kwietnia).
W ósmej minucie nasze panie wykonywały trzy rzuty rożne z rzędu. Po kwadransie gry lewym skrzydłem popędziła Marta Woźniak. Po jej dośrodkowaniu piłka przeleciała nad bramkarką Mitechu, odbiła się od Ewy Pajor i spadła na piątym metrze wprost pod nogi Patrycji Balcerzak. Ostatnia  wymienionych znalazła trochę wolnego miejsca i przymierzyła z bliska do siatki gospodarzy. Było 1:0.

W 24. minucie groźnie z lewej strony boiska dośrodkowywała Aleksandra Sikora. Piłkę w ostatniej chwili na róg wybiła Karolina Wiśniewska. Stały fragment wykonała Marta Woźniak, a dobrze bitą na długi słupek piłkę do żywieckiej bramki głową skierowała Ewelina Kamczyk. Do końca pierwszej połowy dwukrotnie z opresji zwycięską ręką wychodziła Kinga Szemik. Najpierw poradziła sobie z próbą lobowania Anny Gawrońskiej, a tuż przed końcowym gwizdkiem wybroniła sytuację „sam na sam” z Eweliną Kamczyk.

Na początku drugiej połowy znów lepsza od Anny Gawrońskiej była Szemik. Chwilę później fatalny błąd popełniła sędzia Karolina Radzik z Opola, która podyktowała rzut karny po czystej interwencji w konińskim polu karnym Marii Ficzay. „Jedenastkę” na bramkę zamieniła Anna Żak. Cztery minuty później było blisko remisu. Wbiegającą w pole karne Medyka Lucię Suskovą dostrzegła na prawym skrzydle Patrycja Rżany. Na szczęście dla konińskiej ekipy reprezentantka Słowacji nie trafiła z bliska w piłkę, która ostatecznie wyleciała za linię końcową.

W 67. minucie Radzik dopatrzyła się faulu Kingi Szemik na Annie Gawrońskiej. Wszystko działo się w obrębie żywieckiej „szesnastki”. Rzut karny na gola numer trzy dla podopiecznych Romana Jaszczaka zamieniła sama poszkodowana.

Siedem minut później bliska przełamania wiosennej niemocy strzeleckiej była Ewa Pajor, która przelobowała Kingę Szemik. Zmierzająca w kierunku bramki piłka odbiła się od słupka. W ostatniej minucie doskonałą paradą popisała się Anna Szymańska, która strąciła lecącą na lewy słupek futbolówkę po uderzeniu z dystansu Patrici Hmirovej.

W kolejnym, zaplanowanym na najbliższą sobotę (25 kwietnia) meczu przewodzącej ekstraligowej tabeli piłkarki Medyka POLOmarket zagrają w meczu na szczycie z wiceliderem Zagłębiem Lubin. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Podwale w Koninie. Jego początek zaplanowano na godz. 13.00.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Aleksandra Sikora, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Sandra Žigic, Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Ewelina Kamczyk, Ewa Pajor, Marta Woźniak (’87 Paulina Dudek), Anna Gawrońska.

Mitech Żywiec: Kinga Szemik, Patrycja Rżany, Karolina Zasada, Karolina Wiśniewska (’84 Anna Zegan), Agata Droździk, Katarzyna Wnuk, Anna Żak (’77 Magdalena Chrzanowska), Karolina Koch, Lucia Suskova, Patrycja Wiśniewska (’46 Patrycja Hmirova), Halina Półtorak.

Żółte kartki: ’52 Maria Ficzay (Medyk), ’67 Kinga Szemik (Mitech)

Sędziowie: główna – Karolina Radzik (opolski ZPN), asystentki – Karolina Skalska (Dolnośląski ZPN), Katarzyna Wasiak (Łódzki ZPN)

Po meczu z trenerem Medyka POLOmarket Konin, Romanem Jaszczakiem rozmawiał Mateusz Krzesiński (poniżej).
Plik audio przeniesiony do archiwum

medyceusz Data: 21.04.2015 14:41 ID:6982
Dziewczyny z Medyka Polomarket Konin naprawdę dobrze sobie radzą w tym sezonie. No cóż, jaki sponsor, taka gra. W tym wypadku bezbłędna. Teraz tylko pokonać Zagłębie i mistrzostwo coraz bliżej!