fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Mentalnie rozbite po kadrze

Konin 12.04.2015 22:15

Do przodu, ale z brakiem przekonania. Piłkarki Medyka POLOmarket pokonały dziś przy Podwalu w drugim meczu rundy wiosennej KKP Bydgoszcz 2:0 (2:0). Piłkę w siatce rywalek umieściły Aleksandra Sikora i Anna Gawrońska.
Z pierwszego gola nasze panie cieszyły się już w ósmej minucie. Piłkę nad obrońcami gości przerzuciła Anna Gawrońska. Futbolówka trafiła pod nogi Aleksandry Sikory, która przelobowała bramkarkę Annę Palińską. Po niespełna godzinie gry w bydgoskim polu karnym sfaulowana została Sandra Žigić. Rzut karny na bramkę zamieniła Gawrońska.

W dalszej części spotkania koninianki stwarzały co rusz podbramkowe sytuacje. Niestety, zawodziła skuteczność. Przed przerwą dwukrotnie dobrze w pole karne KKP podawała Ewelina Kamczyk. Najpierw minimalnie niecelnie uderzała Ewa Pajor, a chwilę później szczęścia zabrakło Sikorze.

Po zmianie stron przez niemalże pół godziny na boisku nie działo się nic wartego uwagi. Dopiero w 69. minucie groźnie uderzyła Ewa Pajor, a dobrze dysponowana dziś Palińska z trudem przeniosła piłkę nad poprzeczką własnej bramki.

Kolejny gol dla Medyka paść mógł siedem minut później, po akcji zainicjowanej przez powracającą po kilkumiesięcznej kontuzji Paulinę Dudek. Piłka za jej sprawą trafiła do Marty Woźniak, która popisawszy się kilkoma udanymi dryblingami zagrała na piąty metr do Ewy Pajor. Niestety, konińska napastniczka zamiast strzelać z pierwszej piłki postanowiła przyjąć futbolówkę. Cenną sekundę wykorzystały defensorki z Bydgoszczy, które zapobiegły zagrożeniu pod własną bramką.

W ostatnich dziesięciu minutach piłka odbiła się od poprzeczki bydgoskiej bramki po mocnym strzale Marty Woźniak. Bliska wpisania się na listę strzelców była też Patrycja Balcerzak. Niewiele brakowało, a popularna „Balci” zdobyłaby kolejnego gola z dystansu ponad trzydziestu metrów – tym razem po rzucie wolnym. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęła jednak Palińska.

W przyszłą sobotę medyczki zmierzą się na wyjeździe z Mitechem Żywiec. To jedyna drużyna, która odebrała koniniankom punkty w obecnym sezonie. Przypomnijmy, w sierpniu, przy Podwalu było 0:0.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Gabriela Grzywińska, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Sandra Žigić ('46 Marta Woźniak), Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Aleksandra Sikora ('46 Katarzyna Konat), Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk ('72 Paulina Dudek), Anna Gawrońska.