fb.com/konin24.info Sobota 27.04.2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

MKS MOS nie zagra w półfinałach

Starogard Gdański, Konin 29.03.2015 19:16

Na ćwierćfinałach zakończyli swój udział w Mistrzostwach Polski juniorzy MKS MOS Konin. Młodzi koszykarze z naszego miasta zanotowali w Starogardzie Gdańskim jedno zwycięstwo i dwie porażki.
W piątek koninianie ulegli 65:73 Jedynce Starogard Gdański. MKS MOS prowadził po pierwszej połowie. O ostatecznym triumfie gospodarzy zadecydowała słaba trzecia kwarta w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Zielińskiego. Double-double po tym meczu pochwalić mógł się Aleksander Dziewa, który zanotował 27 punktów i szesnaście zbiórek.

Identycznym wynikiem na korzyść rywala MKS MOS zakończyło się starcie z Górnikiem Wałbrzych. Podobnie jak w meczu z Jedynką, po pierwszych dwóch kwartach kilka oczek więcej mieli koninianie. Ostatecznie pojedynek rozstrzygnął się na korzyść Górnika. Podczas tego spotkania Dziewa rzucił siedemnaście oczek i zebrał dwadzieścia piłek.

W ostatnim ze spotkań zawodnicy Grzegorza Zielińskiego pokonali 70:60 ekipę Kadeta Biała Podlaska (31 punktów i 28 zbiórek Dziewy). Ostatecznie MKS MOS zajął trzecie, niepremiowane awansem do półfinałów miejsce.