fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Mecz w dwanaście minut

Konin 29.03.2015 18:15

Trzy razy wyjmowali z siatki piłkę golkiperzy strzegący bramek podczas trzecioligowej potyczki Chełminianki Chełmno z kleczewskim Sokołem. Wszystko to działo się podczas pierwszych dwunastu minut meczu. Sokół wygrał na wyjeździe 2:1.
Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Po 120 sekundach pojedynku piłkę w kleczewskiej siatce umieścił Tomasz Grzelecki. Radość zawodników Chełminianki była jednak bardzo krótka. Już cztery minuty później wyrównał Łukasz Cichos. W 12. minucie drugą bramkę dla Sokoła zdobył z rzutu karnego Tomasz Kowalczuk. Wcześniej w obrębie szesnastki gospodarzy faulowany był Norbert Grzelak.

Wygrana drużyny Andrzeja Ostańskiego mogła być pokaźniejsza. Kleczewianie bliscy podwyższenia wyniku n 3:1 byli w 57. minucie, gdy po raz kolejny rzut karny wywalczył Grzelak. Tym razem lepszy od Kowalczuka okazał się bramkarz Chełminianki, Przemysław Mueller. W drugiej odsłonie pojedynku przed szansami stawali także gospodarze. Okazji nie wykorzystali jednak – Arkadiusz Wódkiewicz i Piotr Murawski.

Sokół Kleczew wciąż plasuje się na drugiej lokacie w tabeli III ligi (gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej). Zawodnicy z naszego powiatu mają tyle samo punktów co liderująca Warta Poznań. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski pochwalić się mogą jednak lepszym bilansem bezpośrednich potyczek.

Sokół Kleczew: Patryk Guzikowski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Kamil Krzyżanowski (‘68 Bartosz Modelski), Jakub Dębowski, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Antas (‘82 Wiktor Patrzykąt), Łukasz Cichos, Norbert Grzelak (‘90 Krystian Sobieraj), Arkadiusz Bajerski (‘74 Jakub Antosik).