fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Sokół traci lidera

Kleczew 22.03.2015 14:29

Sokół Kleczew przegrywa w pojedynku na szczycie III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej z poznańską Wartą 0:1 (0:0). Dzięki wygranej piłkarze ze stolicy Wielkopolski zrównali się z „biało-zielonymi” punktami (38 oczek). Lepszy bilans bezpośrednich spotkań Warty (w Poznaniu na jesieni było 1:1) pozwolił jej odebrać Sokołowi pozycję lidera.
Obecni wczoraj na stadionie przy al. 600-lecia w Kleczewie kibice od pierwszej minuty oglądali ładny mecz wielu udanych podań po ziemi. Od pierwszego gwizdka brakowało jednak składnych, zakończonych celnym strzałem akcji podbramkowych.

Sytuacja zmieniła się w 68. minucie gdy lewą stroną boiska pomknął Nikodem Cieślewicz. Zawodnik Warty wycował futbolówkę do nadbiegającego Filipa Brzostowskiego, a ten pokonał golkipera Sokoła, Patryka Guzikowskiego.

Swoje szanse mieli też oczywiście piłkarze Andrzeja Ostańskiego. Niestety „biało-zielonym” brakowało wczoraj skuteczności. Tuż obok spojenia uderzył Łukasz Cichos. Dobrego podania Jakuba Dębowskiego nie wykorzystał Arkadiusz Bajerski, a w końcówce bliski wyrównania po strzale z główki był Mikołaj Pingot.