fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Chemat Basket nareszcie wygrywa!

22.01.2015 19:38

Jest pierwsze zwycięstwo w sezonie Chematu Basket Konin! Odmieniona konińska drużyna pokonała na wyjeździe AZS UMCS Lublin 73:63 (28:14, 13:24, 13:13, 19:12). O wygranej zadecydowała doskonała pierwsza kwarta, w której nasze panie zwyciężyły rywalki 28:14 oraz dobra końcówka rywalizacji.
Pierwsze dwie minuty należały jednak do lublinianek, które po rzutach Dary Taylor i Aldony Morawiec prowadziły 5:2. Po chwili rzutu wolnego nie zmarnowała Anna Dąbek, a moment później, po rzucie za trzy punkty Marty Urbaniak koninianki wyszły na prowadzenie. Kolejne minuty należały do niezwykle skutecznej Renne Taylor.

Zdecydowanie gorzej poszło naszym paniom w drugiej części meczu, w której rywalki odrobiły jedenaście oczek. Trzecia kwarta zakończyła się remisem po 13. Dla Chematu Basket punktowały Renee Taylor, Gloria Brown i Aaryn Ellenberg, która na sekundę przed syreną rzuciła celnie za trzy punkty.

Początek decydującego starcia to przewaga koninianek, które po kolejnej "trójce" Ellenberg, dobrych rzutach Any Baletić i osobistym Iwony Płóciennik prowadziły po czterech minutach ostatniej partii pojedynku 8:0. Kolejne minuty należały jednak do koszykarek AZS UMCS, które zredukowały stratę do czterech punktów. W końcówce pojedynku nie brakowało więc emocji. Tylko chwilę czekaliśmy na odpowiedź Renee Taylor i kolejny celny rzut za trzy Marty Urbaniak. Koninianki znów przeważały dziewięcioma oczkami 67:58. Końcówka ostatniej dziesięciominutówki także należała do Chematu Basket. Z rzutów wolnych punktowały Gloria Brown i Marta Urbaniak, a „trójkę” dołożyła Ellenberg.

Aż cztery konińskie zawodniczki rzuciły więcej niż 10 punktów. To Renee Taylor, Aaryn Ellenberg,  Marta Urbaniak i Gloria Brown. Ostatnia z wymienionych z dorobkiem trzynastu zbiórek zanotowała double-double. Za trzy punkty nasze zawodniczki rzuciły osiem razy. Dorobek rywalek w tej statystyce był dwukrotnie mniejszy.

Chemat Basket Konin: Gloria Brown (19), Renee Taylor (14), Aaryn Ellenberg (13), Marta Urbaniak (12), Iwona Płóciennik (4), Anna Dąbek (4), Ana Baletić (4), Aleksandra Kaja (3), Inesa Visgaudaite, Żaneta Durak.