fb.com/konin24.info Czwartek 18.04.2024 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena: 1
1 0

Siódma wygrana Basketu

Konin 14.12.2014 21:56

Nie zwalniają tempa trzecioligowi koszykarze konińskiego Basketu. Tym razem pokonali we własnej hali aspirującą do awansu Tarnovię Tarnowo Podgórne 75:65 (15:17, 27:8, 15:20, 18:20). Po tym spotkaniu koninianie plasują się na pierwszym miejscu w tabeli.
Pierwsza, wyrównana kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 17:15. Do konińskiego kosza trafiali głównie Rafał Bartkowski i Kamil Jakubowski. Po konińskiej stronie punktowali m.in. Kamil Biernacki, Jakub Górny i Tomasz Grabianowki.

Kolejna kwarta zadecydowała o wyniku całego spotkania. W ciągu dziesięciu minut Basket zdemolował przeciwnika. W tym czasie koszykarze Tarnovii tylko trzy razy punktowali z gry. Dwadzieścia siedem oczek dla Basketu to zasługa aż siedmiu zawodników. Najskuteczniejszy z nich był Mateusz Skowronek.

W drugiej połowie lepsi byli goście, którzy zdobyli więcej punktów zarówno w trzeciej jak i w czwartej kwarcie. Rozważnie grający koninianie kontrolowali jednak stratę, która w ostatecznym rozrachunku wyniosła zaledwie siedem oczek. Do końcowej syreny udało się więc „dowieźć” dziesięciopunktowy zapas.

Po dziewięciu meczach seniorzy Basketu Konin mają na swoim koncie siedem zwycięstw i dwie porażki. Kolejny mecz koszykarskich seniorów w naszym mieście to derby Konina. W najbliższy czwartek, 18 grudnia Basket Konin zmierzy się w hali przy Konińskim Domu Kultury z MKS MOS Konin. Początek tego meczu zaplanowano na godz. 20.30.

Basket Konin: Mateusz Skowronek 20, Tomasz Grabianowski 15, Adam Krzemień 11, Jakub Rogulski 8, Kamil Biernacki 7, Dawid Bobrowski 5, Rafał Marszałek 4, Jakub Górny 3, Radosław Szurgot 2.