fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Były dobre momenty

Konin 07.12.2014 20:44

Porażką 72:83 (22:26, 20:18, 14:18, 16:21) zakończył się dla Chematu Basket Konin pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca – Daliusa Ubartasa. Na konińskim parkiecie z dwóch punktów cieszyły się dziś koszykarki Glucose ROW Rybnik.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Po niespełna dwóch minutach rybniczanki prowadziły 7:0. Duża w tym zasługa doskonale dysponowanej tego dnia Drey Mingo, która w całym spotkaniu zdobyła aż 30 punktów. Dystans do przeciwnika zawodniczki Chematu Basket zniwelowały znacznie w zaledwie minutę. Najpierw rzuciła Jessica Lawson, a chwilę później celną „trójkę” zanotowała Shannon Bobbitt. Sztukę tę zawodniczka ekipy gospodarzy ponowiła dwie minuty później. Było 11:11. Niemalże do końca pierwszej ćwiartki rezultat oscylował w okolicach remisu. W ostatnich sekundach rybniczanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie po rzucie Mingo spod kosza.

Pierwsze pięć minut drugiej kwarty to przewaga drużyny Glucose ROW, dla której punktowały na przemian Mingo i Kateryna Rymarenko. Koninianki chwyciły wiatr w żagle, gdy goście prowadzili już dziesięcioma punktami. Dzięki skutecznej grze w obronie i efektywnym rzutom Bobbit, Aleksandry Kai, Anny Dąbek i Aaryn Ellenberg na przerwę gospodarze schodzili tracąc do rywala zaledwie dwa punkty.

O losach rywalizacji zadecydowała druga połowa. Zarówno w trzeciej jak i czwartej kwarcie rybniczanki powiększyły swe prowadzenie o kilka oczek. Po przerwie znów doskonale rzucała Mingo. Nie myliła się także Rymernko. Koninianki odpowiedziały udanymi akcjami Ellenberg. Trzy punkty dołożyła Marta Urbaniak. Prawdziwy popis celności z dystansu, dała w ostatniej kwarcie Katarzyna Motyl, która w ciągu dziesięciu minut czterokrotnie cieszyła się z dopisania do bilansu swej drużny trzech oczek. To pozwoliło przyjezdnym zbudować przewagę, z którą podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca dobrnęły do końcowej syreny.

Chemat Basket Konin - Glucose ROW Rybnik (22:26, 20:18, 14:18, 16:21)
Chemat Basket Konin: Aaryn Ellenberg (20), Shannon Bobbitt (14), Anna Dąbek (12), Marta Urbaniak (10), Iwona Płóciennik (4), Jessica Lawson (4), Żaneta Durak (2), Julia Drop (2).