Ocena: 1
1 0

Trzy medale judoków

Konin, Gdynia 25.11.2014 10:18

Złoto, srebro i brąz przywieźli z rozegranego w Gdyni XIII Międzynarodowego Turnieju Judo zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Konin.
W grupie wiekowej do 17 lat nie miał sobie równych występujący w kat. wagowej +90 kg Hubert Pawlak. Koninianin każdą z walk zakończył przed czasem. W finale pokonał Kacpra Łukasika ze Szczecina.

Na drugim stopniu podium rywalizację ukończył Hubert Pieczyński (kat. do 46 kg), który w trzech pojedynkach triumfował przed czasem. W czwartym wygrał przez wazari. W potyczce o złoto nasz zawodnik musiał uznać wyższość Jakuba Biedrzyckiego UKS-u Conrad Gdańsk. Z brązowego medalu cieszył się Kewin Rutkowski (kat. do 50 kg). Pozostali z koninian uplasowali się poza podium. Jakub Olejniczak był piąty, Paweł Jaworski - dziewiąty, a Bartosz Zawadzki nie przebrnął przez eliminacje.