Ocena: -1
0 1

Zabrakło sił na czwartą kwartę

Kraków, Konin 23.11.2014 21:46

Całkiem nieźle spisały się koszykarki Basketu w Krakowie podczas meczu z mistrzem Polski. Koninianki rozegrały dobre trzy kwarty, w których od utytułowanego rywala okazywały się gorsze o zaledwie kilka punktów. Niestety, zdecydowanie słabsza ostania ćwiartka pojedynku skutkowała porażką naszych koszykarek różnicą niemalże czterdziestu punktów – 49:88.
W pierwszej części spotkania zawodniczki Basketu długo prowadziły wyrównaną grę. Z dobrej strony pokazała się kapitan Anna Dąbek, po której akcji „2+1” podopieczne Tomasza Grabianowskiego wyszły w 8. minucie na prowadzenie 16:15. Do końca pierwszej dziesięciominutówki wiślaczki zdołały jednak wypracować pięciopunktową przewagę.

W drugiej kwarcie fenomenalnie zagrała Jantel Lavender, która dla swego zespołu rzuciła jedenaście oczek. Po zmianie stron na krakowskim parkiecie błyszczała Aaryn Ellenberg. Grająca w barwach Basketu Amerykanka zdobyła czternaście punktów. Po tej partii mistrzynie Polski powiększyły swe prowadzenie o zaledwie trzy oczka. Zdecydowanie gorzej wyglądała ostatnia część pojedynku. Krakowianki zdobyły aż 29 punktów wobec tylko dwóch celnych rzutów Basketu (Aaryn Ellenberg i Jessici Lawson).

Po meczu z Wisłą konińskie koszykarki mają na swoim koncie osiem porażek. Za tydzień zmierzą się we Wrocławiu ze Ślęzą.

Wisła Can-Pack Kraków – Basket Konin 88:49 (23:18, 19:12, 17:14, 29:5).
Basket Konin: Aaryn Ellenberg (21), Anna Dąbek (10), Jessica Lawson (8), Klaudia Sosnowska (4), Aleksandra Kaja (2), Żaneta Durak (2), Marta Urbaniak (2), Iwona Płóciennik, Julia Drop.