fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ocena:

Sokół znów liderem

Kleczew 11.11.2014 20:42

Brak skuteczności w pierwszej połowie i dominacja po przerwie. Tak wyglądała dzisiejsza potyczka Sokoła Kleczew z zamykającą tabelę III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Włocłavią Włocławek. „Biało-zieloni” wygrali 3:0 (0:0) po golach Norberta Grzelaka, Mikołaja Pingota i Arkadiusza Bajerskiego.
Kleczewianie przeważali od pierwszej minuty rywalizacji. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza nie potrafili jednak znaleźć sposobu na rozbicie skomasowanej obrony Włocłavii. Pierwszy celny strzał meczu oddał w 12. minucie najbardziej aktywny zawodnik Sokoła – Norbert Grzelak. Dziesięć minut później w samo okienko z rzutu wolnego przymierzył Kamil Krzyżanowski. Bramkarz gości - Martin Kobusa z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy podaniem na linii pola karnego przyjezdnych wymienili się Krystian Sobieraj i Sebastian Antas. Ten drugi uderzył w kierunku lewego słupka włocławskiej bramki, a strzał ofiarnie wybronił Kobusa.

Tuż po zmianie stron na strzał z narożnika pola karnego na krótki słupek zdecydował się Grzelak, który zaskoczył golkipera gości. Było 1:0. Kolejna bramka dla gospodarzy padła w 59. minucie. Piłkę na lewą stronę boiska od Kamila Krzyżanowskiego otrzymał Bartosz Maślak, który natychmiast zagrał do stojącego w polu karnym Mikołaja Pingota. Drugi z wymienionych graczy nie miał najmniejszego problemu z umieszczeniem piłki w siatce rywala. Wynik rywalizacji ustalił w 79. min. Arkadiusz Bajerski. Popularny „Bajer” wykorzystał przytomne prostopadłe podanie Tomasza Kowalczuka i minąwszy golkipera gości skierował futbolówkę do pustej bramki.

Po wygranej z Włocłavią Włocławek Sokół powrócił na fotel lidera III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej mając punkt przewagi nad Startem Warlubie. W tym roku podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza czekają jeszcze dwa mecze, z: Victorią Września i Polonią Środa Wlkp.