Ocena: -1
0 1

Gdyński Basket lepszy od konińskiego

Konin 10.11.2014 08:50

Basket Gdynia okazał się lepszy w pojedynku dwóch drużyn zamykających tabelę Tauron Basket Ligi Kobiet. Koszykarki z Trójmiasta ograły Basket Konin 77:54 (17:20, 9:28, 15:14, 13:15).

Od początku spotkania obie ekipy postawiły na ofensywę. Niemalże każda z dynamicznych akcji kończyła się zdobyczą punktową. W końcówce kwarty lepsze okazały się gdynianki, które po rzutach Julii Adamowicz i Kariny Różyńskiej wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Po dziesięciu minutach przyjezdne wygrywały 20:17.

Zupełnie inaczej wyglądała druga dziesięciominutówka. Zdecydowanie lepiej sprawowała się wtedy defensywa z Gdyni. Z gry wyłączona została doskonale punktująca w ostatnim spotkaniu koninianek z CCC Polkowice – Aaryn Ellenberg (dziś tylko 4 oczka). Akcje podkoszowe drużyny gospodarzy kończyły się fiaskiem. Zabrakło też rzutów dystansowych. Po gdyńskiej stronie doskonale spisywała się Angelika Stankiewicz (w całym meczu 18 punków i 6 zbiórek). Kwartę nr dwa drużyna gości wygrała 28:9.

Mimo dużej straty koniński Basket nie poddawał się w kolejnych partiach meczu. Najjaśniejszymi punktami drużyny Tomasza Grabianowskiego były Anna Dąbek i Shannon Bobbit. Gdynianki bardzo dobrze radziły sobie jednak w zbiórce ofensywnej. Trzecią część meczu koninianki wygrały 15:14.

W ostatniej dziesięciominutówce obie drużyny postawiły na rezerwowych graczy. W tej partii 15:13 zwyciężyły gdynianki, które w całym meczu triumfowały 77:54.

Basket Konin – Basket Gdynia 54:77 (17:20, 9:28, 15:14, 13:15)
Basket Konin: Shannon Bobbit (14), Anna Dąbek (13), Aleksandra Kaja (7), Marta Urbianiak (5), Aaryn Ellenberg (4), Klaudia Sosnowska (4), Julia Drop (3), Żaneta Durak (2), Jessica Lawson (2), Iwona Płóciennik, Marta Libertowska.