fb.com/konin24.info Środa 24.04.2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Po piłkarskim weekendzie

27.10.2014 13:40

Pięć zwycięstw i jedna porażka. Tak wyglądała piłkarska sobota i niedziela w wykonaniu drużyn z naszego miasta i regionu.

W trzeciej lidze Sokół Kleczew wygrał 2:1 z Centrą Ostrów Wlkp. Bramki dla podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza strzelili: Łukasz Cichos i Mikołaj Pingot. W tabeli „biało-zieloni” plasują się teraz na czwartej pozycji, a do liderującego Startu Warlubie tracą trzy punkty.

W czwartej lidze nieudany wyjazd Górnika Konin do Kalisza. „Biało-niebiescy” przegrali z odwiecznym rywalem po raz pierwszy od kilkunastu, jeżeli nie od kilkudziesięciu lat. KKS wygrał na stadionie przy Łódzkiej 2:0 po golach swego kapitana Marcina Lisa, który w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, a po zmianie stron strzelił bramkę po rzucie wolnym.

Po minionej serii spotkań pierwsze miejsce w czwartoligowej tabeli objął ślesiński LKS. Podopieczni Damiana Augustyniaka wykorzystali remis dotychczasowego lidera Obry Kościan i wygrywając na wyjeździe 3:1 z PKS Racot stanęli na czele ligowego zestawienia. Wszystkie bramki dla ekipy ze Ślesina w tym meczu zdobył Łukasz Kujawa.

Z dobrej strony pokazali się także zawodnicy kolskiej Olimpii. Podopieczni Tomasza Mikusika po golach Jakuba Antosika i Piotra Marańdy pokonali w Pępowie Dąbroczankę 2:1. Trzy punkty do swego bilansu po zwycięstwie 1:0 nad Gromem Wolsztyn dopisali piłkarze SKP Słupca. Gola strzelił w 27. minucie Jacek Mikołajczyk.

I jeszcze nasze ekstraligowe panie. Medyk POLOmarket Konin pokonał przy Podwalu Stilon Gorzów Wlkp. 7:1. Trzy bramki zdobyła Ewa Pajor, po dwie Aleksandra Sikora i Natalia Pakulska.