fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Za wysokie progi w Bydgoszczy

Bydgoszcz, Konin 26.10.2014 20:15

Kolejny mecz z zespołem z ligowej czołówki i kolejna porażka. Tym razem wysoka, bo aż 62:103. Wczoraj koszykarki konińskiego Basketu wróciły na tarczy z Bydgoszczy, gdzie uległy tamtejszej ekipie Artego.
Już pierwsza kwarta przybrała fatalny dla podopiecznych Tomasza Grabianowskiego obrót. Wyrównana gra toczyła się tylko do czwartej minuty. Później Artego zdobyło aż 19 punków, podczas gdy koszykarki z naszego miasta oddały zaledwie jeden celny rzut. W dalszej części pierwszej odsłony rywalizacji dla koninianek punktowały Aaryn Ellenberg i Shannon Bobbitt. Ostatecznie bydgoszczanki przystąpiły do drugiej kwarty z osiemnastopunktową przewagą.

Podopieczne Tomasza Herkta nadawały ton grze także podczas drugiej części pojedynku. Wysoka skuteczność pozwoliła im na podwyższenie prowadzenia do ponad trzydziestu oczek. Drużyna gospodarzy punktowała po rzutach z dystansu. Bydgoszczanki skutecznie wykańczały też akcje podkoszowe. Do przerwy było 64:33.

Kolejne dziesięć punktów do swej przewagi koszykarki Artego dorzuciły w trzeciej ćwiartce. Z dobrej strony pokazały się Katarzyna Krężel, Julie McBride i Amisha Carter. W związku z tym, że przed czwartą kwartą wynik rywalizacji był już w zasadzie przesądzony obaj szkoleniowcy pozwolili pograć w ostatniej dziesięciominutówce zawodniczkom spoza pierwszych piątek. I w tej partii rywalizacji lepszy były bydgoszczanki, które zwyciężyły 10:9.

Kolejny mecz Basketu Konin w przyszłą niedzielę. Koszykarki Tomasza Grabianowskiego zmierzą się w hali „Rondo” z CCC Polkowice. Początek spotkania o godz. 17:00.

Artego Bydgoszcz – Basket Konin 103:62 (31:13, 32:20, 30:20, 10:9)
Basket Konin: Aaryn Ellenberg (17), Shannon Bobbitt (15), Anna Dąbek (10), Aleksandra Kaja (8), Jessica Lawson (6), Iwona Płóciennik (2), Julia Drop (2), Klaudia Sosnowska (2), Żaneta Durak, Marta Libertowska, Marta Urbaniak.