fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Srebra i brązy koninian

Konin 20.10.2014 19:17

Cztery medale wywalczyli szabliści Konińskiego Klubu Szermierczego podczas II Pucharu Polski Juniorów w Szabli Kobiet i Mężczyzn. Zawody odbyły się w konińskim pawilonie szermierczym.
W rywalizacji pań drugi stopień podium wywalczyła Michalina Kostrzwa, która w finale zaledwie jednym trafieniem uległa Patrycji Pałczyńskiej z AZS AWF Warszawa. Brązowe medale zawisyły na szyjach koninianki Sylwii Matuszak i Karoliny Cieślar z TMS Sosnowiec. W pierwszej dziesiątce – dokładnie na dziesiątej lokacie zmagania ukończyła koninianka Gabriela Drygała.

W grupie panów najlepszy okazał się Jakub Jaskot z O.Ś. AZS Poznań. Szablista ze stolicy Wielkopolski pokonał w finale 15/7 koninianina Stanisława Świerka. W półfinałach rywalizację zakończyli – Kewin Chorchowski z KKSz oraz Krzysztof Kaczkowski z TMS Sosnowiec. W pierwszej dziesiątce znalazło się też trzech innych koninian. To Mateusz Godlewski, Bartosz Strejza i Kamil Goździk, którzy wywalczyli kolejni 6., 7. i 8. lokatę.