Ocena: 1
1 0

Basket przegrywa w Siedlcach

Siedlce, Konin 11.10.2014 21:19

Ponad dwudziestopunktową porażką zakończyło się dzisiejsze spotkanie wyjazdowe konińskiego Basketu. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego po kiepskiej drugiej połowie przegrały w Siedlcach z MKK 65:88 (16:21, 14:16, 21:30, 14:21).
Już po nieco ponad jednej minucie rywalizacji gospodarze wyszli na pięciupunktowe prowadzenie. Koninianki szybko zmniejszyły stratę do jednego oczka (8:9) po celnych rzutach Jessici Lawson i Klaudii Sosnowskiej. Gra toczyła się w rytmie „punkt za punkt” do ósmej minuty pierwszej kwarty. W końcówce tej części gry siedlczanki odskoczyły na pięć punktów za sprawą Oliwii Tomiałowicz i Eminy Demirović.

Początek drugiej dziesięciominutówki należał także do podopiecznych trenera Todora Mollova, które po dwóch celnych rzutach prowadziły już dziewięcioma punktami. Koninianki odpowiedziały skutecznymi akcjami Aaryn Ellenberg i Shannon Bobbitt, dzięki czemu strata Basketu została zniwelowana do dwóch punktów. Ostatnie minuty przed przerwą to skuteczniejsza gra MKK. Do konińskiego kosza trafiały Paulina Misiek i Eureka Brooks, a prowadzenie siedlczanek wzrosło do siedmiu oczek.

Drugą połowę z przytupem rozpoczęły koszykarki MKK. W krótkim odstępie czasu za trzy punkty rzuciły celnie – Magda Bibrzycka i Eureka Brooks. Koninianki notowały coraz więcej strat, gorzej wyglądała gra w zbiórce. Spadła też skuteczność rzutowa naszych pań. Przed ostatnią kwartą prowadzenie gospodarzy wzrosło o kolejne dziewięć punktów.

Podobny obraz rywalizacji oglądaliśmy w ostatniej partii pojedynku. Siedlczanki dołożyły m.in. cztery celne „trójki”. Chaotycznie grające koninianki stać było na jedynie czternaście oczek.

Basket Konin: Aaryn Ellenberg (15), Anna Dąbek (13), Shannon Bobbit (11), Klaudia Sosnowska (6), Aleksandra Kaja (5), Jessica Lawson (5), Marta Urbaniak (5), Iwona Płóciennik (2), Żaneta Durak (2), Julia Drop (1).

Plik audio przeniesiony do archiwum

Kolejny mecz Basketu to spotkanie inaugurujące bieżący sezon Tauron Basket Ligi w Koninie. W niedzielę, 19 października podopieczne Tomasza Grabianowskiego zmierzą się w hali "Rondo" z toruńską Energą. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.00.