Ocena: 6
6 0

Medyk ogrywa Glasgow City 2:0

Konin 08.10.2014 19:50

Doskonałe widowisko, pełne trybuny konińskiego stadionu, dwie piękne bramki i zwycięstwo Medyka POLOmarket Konin nad Glasgow City Ladies 2:0 (0:0). Tak wyglądało dziś – historyczne, piłkarskie popołudnie przy ulicy Podwale w Koninie.
Pierwsze dwadzieścia minut rywalizacji należało bezsprzecznie do zawodniczek ze Szkocji. To one częściej gościły w polu karnym rywala. Już na początku pojedynku pierwszy mocny strzał oddała Morgan Marlborough. Doskonale spisująca się między słupkami Medyka – Anna Szymańska sparowała piłkę nad własną poprzeczką. Chwilę później, po rzucie rożnym celnie głową uderzała Julie Nelson.

Nasze panie weszły do gry mniej więcej w 25. minucie. Wtedy to ładnie acz minimalnie niecelnie z dystansu uderzyła Patrycja Balcerzak. Sześć minut później w pole karne Glasgow przedarła się Aleksandra Sikora. Jej mocny strzał z ostrego kąta okazał się jednak niecelny. W 37. minucie na uderzenie z około 30 metrów zdecydowała się Sandra Žigić. Piłkę bez problemu wyłapała Lee Alexander..

Siedem minut po zmianie stron niezwykle gorąco zrobiło się w konińskim polu karnym. Z czwartego metra uderzała Eilish McSorley. Po raz kolejny bezbłędna okazała się Szymańska, która instynktowną interwencją uchroniła Medyka przed stratą bramki. Odpowiedź podopiecznych Romana Jaszczaka była błyskawiczna. Doskonałą crossową piłkę z połowy boiska na prawą stronę do Ewy Pajor zagrała Žigić. Pierwsza z wymienionych piłkarek wpadła w pole karne i mocnym strzałem na długi słupek nie dała szans Alexander.

Po raz kolejny wybuch radości na konińskich trybunach oglądaliśmy dwanaście minut później. Wtedy to po podaniu od Anny Gawrońskiej z prawej strony dośrodkowała Sikora. Zbyt głębokie zagranie w pole karne okazało się strzałem, a piłka odbiwszy się od dłuższego słupka ugrzęzła w szkockiej sieci. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry bardzo dobrym strzałem pod poprzeczkę popisała się Gawrońska. Tym razem czujnością wykazała się jednak golkiperka z Glasgow.

Mecz rewanżowy odbędzie się w Glasgow za tydzień. Jego początek zaplanowano na 20.30 polskiego czasu. Spotkanie będzie relacjonowane na żywo TYLKO na antenie Radia Konin (95,8 FM). Zwycięzca tego dwumeczu zagra z lepszą drużyną pary ŽNK Osijek - FC Zürich (w pierwszym meczu 5:2 dla drużyny z Zurychu).

Tuż po zakończeniu spotkania rozmawialiśmy z bramkarką Medyka POLOmarket Konin - Anną Szymańską. Spotkanie przed mikrofonem Radia Konin podsumował trener Medyka - Roman Jaszczak oraz były selekcjoner polskiej kadry narodowej, ekspert telewizyjny i współkomentator dzisiejszego meczu - Andrzej Strejlau.

Plik audio przeniesiony do archiwum

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Gabriela Grzywińska ('90 Jagoda Szewczuk), Radoslava Slavcheva, Helenna Hercigonja-Moulton, Katarzyna Konat, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak ('88 Sylwia Matysik), Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Sandra Żigić ('86 Ewelina Kamczyk), Anna Gawrońska.

Glasgow City Ladies: Alexander Lee, Lauren McMurchie ('69 Abbi Grant), Eilish McSorley, Jo Love, Denise O'Sullivan, Suzanne Lappin, Nicola Doherty, Fiona Brown ('83 Cheryl McCulloch), Julie Nelson, Morgan Marlborough ('75 Susan Fairlie).