Ocena: 3
3 0

Pieczyński piąty w Warsaw Open

Warszawa, Konin 01.10.2014 11:08

Sześcioosobowa reprezentacja UKS Górnik Konin wzięła udział w XVI turnieju Warsaw Open. To największe zawody Judo w Polsce dla młodzieży w wieku od 11 do 19 lat, będące zarazem Oficjalnym Pucharem Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
W kategorii wiekowej do 17 lat dziewcząt (do 63 kg) rywalizowała Dżesika Pieczyńska. W kategorii do 46 kg chłopców wystartował Hubert Pieczyński. Na warszawskich matach można było zobaczyć także: Kewina Rutkowskiego (50 kg), Bartosza Zawadzkiego (73 kg), Jana Wanke (60 kg) i Huberta Pawlaka (+90 kg).

Niestety, pięcioro z naszych zawodników nie przebrnęło walk eliminacyjnych. Bardzo dobry występ zaliczył za to Hubert Pieczyński. Do rywalizacji w jego kategorii wagowej przystąpiło 28 zawodników. Hubert wygrał w pięknym stylu dwa pojedynki z rzędu. Przegrał dopiero w walce o finał z mistrzem Rosji. Nasz zawodnik nie poradził sobie także w potyczce o brąz. Ostatecznie Hubert zajął wysokie punktowane 5. miejsce.

Turniej Warsaw Open został przeprowadzony z wykorzystaniem elektronicznego systemu, który obejmował wszystkie dziewięć mat. Każdy zawodnik otrzymał identyfikator z kodem kreskowym, którym legitymował się przy weryfikacji wagi oraz przed każdą walką. Wagi podłączone są do komputera w celu wyeliminowania błędów oraz przyspieszenia procesu ważenia zawodników. Wszystkie potyczki były rejestrowane przez kamery, których obsługą zajmowali się sędziowie klasyfikatorzy. Wyniki oraz transmisję video udostępniono na stronie internetowej imprezy.