fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Dwa srebra szablistów

Katowice, Konin 30.09.2014 15:42

Kolejny dobry wynik notują konińscy szabliści. Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wzięli udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Katowicach. Ze stolicy Górnego Śląska koninianie przywieźli dwa srebrne medale.
Jeden z krążków zawisł na szyi Adriana Stanisławskiego po zmaganiach indywidualnych. W eliminacjach grupowych Adrian wygrał dziewięć walk i został rozstawiony z szóstką. W walce o "szesnastkę" pokonał Bartosza Mazura z TMS Sosnowiec. W pojedynku o "ósemkę" wygrał z klubowym kolegą Kewinem Chorchowskim 15/13, w potyczce o "czwórkę" zwyciężył kolejnego koninianina Adriana Dzwoniarskiego 15/14. W półfinale wyższość Stanisławskiego uznać musiał Jakub Ociński z AZS AWF Katowice (15/12). W walce o złoty medal nasz zawodnik uległ Adamowi Skrodzkiemu (AZS AWF Katowice) 6/15. Dodajmy, że w finale znaleźli się także bracia Damian i Adrian Dzwoniarscy.

W turnieju drużynowym ekipa KKSz Konin w składzie: Adrian Stanisławski, Damian Dzwoniarski, Artur Staszak i Patryk Pałasz sięgnęła także po srebrny medal. W walce ćwierćfinałowej nasi zawodnicy pokonali drugi zespół sosnowieckiego TMS 45/38, w półfinale wygrali z MKS Fortis Sosnowiec 45/42, a w walce o złoty medal nie dali rady pierwszej ekipie AZS AWF Katowice. Wynik tej potyczki to 36/45.