Ocena: 1
1 0

Udana inauguracja Wilków

Wilczyn 28.09.2014 22:19

Przekonującym zwycięstwem otworzyli nowy sezon siatkarze Wilków Wilczyn. Drugoligowi podopieczni trenera Andrzeja Malczewskiego wygrali we własnej hali z drużyną AZS Uniwersytet Łódzki 3:0.
Zawodnicy z naszego powiatu nadawali ton sobotniemu pojedynkowi już od pierwszego seta. Wyrównaną grę oglądaliśmy do stanu 6:6. Później łodzianie co rusz mylili się w zagrywce. Ekipa Wilków zbudowała kilkupunktową przewagę. Po stronie gospodarzy dobrze atakowali: Adam Banasiak, Tomasz Kotecki i Wojciech Dziurkowski. Pierwsza parta zakończyła się wynikiem 25:16.

W podobnym rytmie przebiegł set numer 2. Kluczowy moment to cztery punkty z rzędu dla wilczynian, które dały naszym siatkarzom prowadzenie 17:10. Ostatecznie Wilki wygrały do 18.

Najwięcej emocji przysporzyła kibicom ostatnia część rywalizacji. Wilczynianie dwukrotnie wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, które redukowane było do jednego oczka. Przy stanie 20:19 Wilki zdobyły trzy oczka z rzędu i ostatecznie postawiły kropkę nad i, wygrywając trzeciego seta 25:21.

Po wygranej z łódzkimi akademikami wilczynianie plasują się na pozycji wicelidera 3 grupy II ligi ex-aequo z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Kolejnym rywalem naszych siatkarzy będzie STS Skarżysko-Kamienna.

Skład Wilków Wilczyn: Kamil Ziętek, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Adam Baniasiak, Wojciech Dziurkowski, Bartosz Malinowski, Wojciech Paniączyk, Karol Szlecht, Damian Nowak, Wojciech Stanowski, Tomasz Kotecki, Błażej Pomiński.