fb.com/konin24.info Wtorek 23.04.2024 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ósemka Medyka

Konin 28.09.2014 21:55

Kolejne przekonujące zwycięstwo notują na swoim koncie zawodniczki Medyka POLOmarket Konin. Mistrzynie Polski pokonały przy Podwalu najbardziej utytułowaną drużynę w historii polskiej piłki nożnej kobiet, a obecnie bieniaminka ekstraligi – Czarnych Sosnowiec 8:0 (4:0).
Nastawione na defensywę piłkarki ze Śląska drogę do swojej bramki skutecznie pilnowały do 12. minuty. Wtedy to pierwszego gola dla koninianek po strzale głową, wykorzystując podanie z rzutu wolnego, zdobyła Ewa Pajor. Szesnaście minut później Anna Polok wyjmowała piłkę z własnej siatki po raz drugi. Tym razem podanie Aleksandry Sikory wykorzystała Natalia Pakulska. Po chwili na 3:0 podwyższyła Ewa Pajor, która ponownie na listę strzelczyń wpisała się w 45. minucie. W tej sytuacji asystowała jej Anna Gawrońska.

Zdobywczyni hat-tricka Ewy Pajor nie zobaczyliśmy w drugiej połowie. W 46. minucie zmieniła ją Ewelina Kamczyk. Trener Jaszczak dał także odpocząć Radoslavie Slavchevej, za którą na boisko wbiegła Jagoda Szewczuk. Już cztery minuty po zmianie stron piątą bramkę dla Medyka zdobyła kapitan zespołu – Anna Gawrońska. W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarana została zawodniczka Czarnych – Marlena Konieczna. Do końcowego gwizdka zgromadzeni na konińskim stadionie kibice oklaskiwali jeszcze trzy gole. Do siatki gości trafiały kolejno: Sandra Žigić, Ewelina Kamczyk i Natalia Pakulska.

Koninianki cały czas prowadzą w tabeli ekstraligi. Obecnie mają na swoim koncie 19 punktów. Drugą i trzecią drużynę zestawienia (kolejno: Zagłębie Lubin i Górnika Łęczna) nasze panie wyprzedzają o trzy punkty. Kolejny mecz Medyka już w najbliższy piątek. Mistrzynie Polski zagrają wtedy na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska.

Skład Medyka POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Gabriela Grzywińska, Radoslava Slavcheva ('46 Jagoda Szewczuk), Helenna Hercigonja-Moulton, Katarzyna Konat, Natalia Pakulska, Sylwia Matysik, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor ('46 Ewelina Kamczyk), Sandra Zigić i Anna Gawrońska.