fb.com/konin24.info Wtorek 23.04.2024 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

LKS już tylko punkt od lidera

Wolsztyn, Ślesin 28.09.2014 20:40

Pozycję wicelidera objęli po wczorajszej wygranej piłkarze ślesińskiego LKS. Podopieczni trenera Damiana Augustyniaka pokonali na wyjeździe ekipę Gromu Wolsztyn 2:0 (0:0).
Piłkarze LKS przeważali od pierwszego gwizdka. Ślesinianie stwarzali wiele podbramkowych sytuacji, jednak brakowało im skuteczności. Do przerwy swoich szans nie wykorzystali Paweł Bryzgalski i Krystian Robak. Piłka po strzale drugiego z wymienionych zawodników odbiła się od poprzeczki wolsztyńskiej bramki.

Pierwszego gola zespołowi Damiana Augustyniaka udało się zdobyć w 77. minucie. Wtedy to piątą bramkę w sezonie po strzale z główki strzelił Paweł Błaszczak. Trzy minuty później rzut wolny w okolicach pola karnego wywalczył Łukasz Pietrzak. Powracający po kontuzji bramkostrzelny piłkarz LKS podwyższył ze stałego fragmentu gry na 2:0.

Po wczorajszej porażce kościańskiej Obry z Górnikiem Konin, LKS pozostaje jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną IV ligi wielkopolskiej (gr. południowej). Piłkarze z naszego powiatu do lidera tracą obecnie zaledwie jeden punkt. W najbliższą sobotę o 15:00 LKS zagra na własnym terenie z konińskim Górnikiem.