fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ocena:

LKS Ślesin wciąż w czołówce

Ślesin 21.09.2014 19:00

Kolejne trzy oczka dopisali wczoraj do swego bilansu zawodnicy ślesińskiego LKS. Podopieczni Damiana Augustyniaka pokonali na własnym terenie plasujący się w dolnej części tabeli LKS Gołuchów 3:1 (1:1), po dwóch golach Dawida Jarki i jednym trafieniu Pawła Bryzgalskiego.
Piłkarze z naszego powiatu kontrolowali boiskowe wydarzenia od pierwszego gwizdka. Mimo przewagi ślesinianom nie udawało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala. Dopiero w 20. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Jarka. Odchodząca futbolówka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Szymkowiaka i ugrzęzła w gołuchowskiej siatce.

Szesnaście minut później pierwszą klarowną akcję stworzyli przyjezdni. Wychodzącego na dobrą pozycję Krzysztofa Banasiaka sfaulował Dawid Kołodziejczak. Sędzia wskazał na „wapno”, a rzut karny na gola zamienił Dawid Pera. Po trzech kwadransach było 1:1.

Po zmianie stron gołuchowianie postawili na konsekwentne bronienie korzystnego wyniku. Dwadzieścia minut po przerwie dobre podanie od Pawła Bryzgalskiego otrzymał Jarka, który nie zmarnował sytuacji „sam na sam”. Asystujący przy drugim trafieniu dla gospodarzy Bryzgalski sam stanął „oko w oko” z golkiperem gości w 70. minucie. Zawodnik ze Ślesina minął gołuchowskiego bramkarza i mocnym strzałem ustalił wynik rywalizacji na 3:1.

Po tym meczu LKS Ślesin ze stratą czterech oczek do lidera zajmuje trzecie miejsce w tabeli IV ligi wielkopolskiej (gr. południowej). Kolejny mecz zawodników Damiana Augustyniaka – w sobotę, 27 września o 16:00. Na wyjeździe zmierzą się oni wtedy z Gromem Wolsztyn.

Skład LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak, Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Bartosz Andrzejewski, Michał Kwiatkowski, Dawid Jarka ('75 Krzysztof Siedlecki), Krystian Robak, Łukasz Kujawa, Bartosz Nowak ('62 Paweł Bryzgalski), Paweł Błaszczak.