fb.com/konin24.info Środa 24.04.2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ocena:

Cały świat walczy w Koninie

Konin 21.09.2014 13:27

Amerykanie i Rosjanie zdominowali zmagania indywidualne VII Pucharu Europy Kadetów w szabli kobiet i mężczyzn. Będąca jednocześnie XV Turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Konina impreza odbywa się w pawilonie szermierczym przy ul. Dworcowej.
W rywalizacji pań najlepsza była Kara Linder. Szablistka z USA w półfinale pokonała Olgę Nikitinę z Rosji, z kolei w finale okazała się lepsza od Włoszki – Lucii Lucarini. Ta walka zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Linder – 15:8. Na trzecim stopniu podium poza Nikitiną stanęła także jej rodaczka – Alina Mikhailova. Wśród Polek na najwyższej lokacie (35.) uplasowała się Marta Mazurek z UKS 13 Białystok. W grupie koninianek najlepiej wypadła Martyna Maksym, która zajęła 48. pozycję.

Zawody panów zdominował Anatoliy Kostenko. W drodze do finału Rosjanin pokonał m.in. swego rodaka Marka Stepanowa 15:9 (półfinał). W walce o złoto Kostenko stanął na planszy naprzeciw Amerykanina Adrew'a Doddo. Rosjanin okazał się lepszy o siedem trafień i zdecydowanie wygrał to starcie. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: ubiegłoroczny zwycięzca konińskich zmagań - Konstantin Lokhanov oraz Mark Stepanov. Najlepszy z Polaków – Karol Lademann z Victora Warszawa był piętnasty. Najwyżej sklasyfikowany koninianin to Krystian Borkiewicz (69. lokata).

Dziś od 8:30 w konińskim pawilonie szermierczym trwają zmagania drużynowe, w których mierzą się kadry narodowe.

Poniżej prezentujemy klasyfikację po walkach finałowych:

Klasyfikacja generalna rywalizacji kobiet (czołowa ósemka): 1. Kara Linder (USA), 2. Lucia Lucarini (Włochy), 3. Alina Mikhailova (Rosja), 3. Olga Nikitina (Rosja), 5. Chloe Fox-Gitomer (USA), 6. Martha Merriam (USA), 7. Maria Trofimova (Rosja), 8. Evgenia Podpaskova (Rosja).

Miejsca zawodniczek Konińskiego Klubu Szermierczego: 48. Martyna Maksym, 67. Michalina Fic, 77. Małgorzata Zawodniak, 79. Paulina Chojnacka, 84. Nikola Rutecka, 91. Natalia Nowinowska, 99. Wiktoria Przybylska, 99. Natalia Wysocka, 102. Marta Gorgolewska, 103. Weronika Waleriańczyk, 104. Anna Kubacik, 107. Izabela Głowacka, 108. Natalia Skompska.

Klasyfikacja generalna rywalizacji mężczyzn (czołowa ósemka): 1. Anatoliy Kostenko (Rosja), 2. Andrew Doddo (USA), 3. Konstantin Lokhanov (Rosja),3. Mark Stepanov (Rosja), 5. Samuel Kwong (USA), 6. Vladislav Pozdniakov (USA), 7. Andrew Sun (USA), 8. Borys Mielnik (Ukraina).

Miejsca zawodników Konińskiego Klubu Szermierczego: 69. Krystian Borkiewicz, 71. Krystian Wysocki, 72. Maurycy Dziublewski, 73. Krystian Ptak, 77. Bartosz Mikołajczyk, 78. Michał Zandecki, 91. Hubert Glasner, 92. Szymon Jamróz, 96. Jakub Kowalski, 98. Krystian Waszak, 105. Adam Gruszczyński, 108. Szymon Wojtasik.

Wczoraj między 12:00 a 15:00 o szermierce i VII Pucharze Europy Kadetów w szabli kobiet i mężczyzn rozmawialiśmy na antenie Radia Konin (95,8 FM). Poniżej zapis audycji.