fb.com/konin24.info Sobota 27.04.2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Kadra U19 nie zagra na Mistrzostwach Europy

16.09.2014 14:22

Druga przegrana kobiecej kadry piłkarskiej do lat 19 z koniniankami w składzie na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” uległy wczoraj Szkotkom 1:3.
W spotkaniu tym zagrały cztery piłkarki Medyka POLOmarket Konin: Karina Kałużna, Katarzyna Konat, Sylwia Matysik i Gabriela Grzywińska. Rywalki trzy bramki strzeliły w zaledwie siedem minut. W 35. minucie Kałużną pokonała Lucy Graham, a w 40. i 42. minucie na listę strzelców wpisała się dwukrotnie Abigail Harrison. Kontaktowe trafienie dla Polek to zasługa Anny Zapały, która piłkę do siatki rywalek skierowała tuż po przerwie.

Przypomnijmy, w pierwszym spotkaniu eliminacji nasze kadrowiczki przegrały 0:3 z Norwegią.

Przed ostatnim meczem turnieju podopieczne Marcina Kasprowicza nie mają na swoim koncie ani jednego punktu. Do drużyny zajmującej drugie miejsce tracą sześć oczek. Awans do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy grup oraz dziesięć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Honoru Polki bronić będą pojutrze. Turniej zakończą meczem z drużyną gospodarzy – Albanią. Jeśli pojedynek ten zakończy się zwycięstwem naszych pań, to zajmą ostatecznie trzecie miejsce.