fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Medyk znów gromi w Koninie

Konin 06.09.2014 15:45

Niewiele brakowało, a piłkarki Medyka POLOmarket Konin powtórzyłyby wiosenny rezultat w ligowej potyczce z AZS Wrocław. Przed czterema miesiącami podopieczne Romana Jaszczaka wygrały przy Podwalu 9:1. Dziś strzeliły jedną bramkę mniej. Kolejny hat-trick zanotowała Ewa Pajor. Z trzech goli cieszyła się także Anna Gawrońska.
Wynik meczu otworzyły jednak wrocławianki. W 20. min. rywalizacji konińska bramkarka – Anna Szymańska źle obliczyła tor mocno wbijanej w pole karne prostopadłej piłki z głębi pola. Zagrana przez Aleksandrę Jaworek futbolówka odbiła się od rąk interweniującej golkiperki Medyka i wpadła do siatki.

Na odpowiedź Medyka czekaliśmy zaledwie minutę. Dobre podanie z prawego skrzydła od Aleksandry Sikory na gola zamieniła Pajor. Po dwóch minutach mistrzynie Polski były na prowadzeniu. Tym razem Sikora obsłużyła Gawrońską. Chwilę później kapitan Medyka strzeliła na 3:1. W tej sytuacji Gawrońska minęła Annę Bocian i posłała futbolówkę do pustej bramki.

Wynik pierwszej odsłony rywalizacji ustaliła dwie minuty później Pajor. Napastniczka Medyka wykorzystała dobre dogranie w pole karne od egzekwującej rzut wolny Natalii Pakulskiej.

Po przerwie na murawę wbiegły Gabriela Grzywińska i Paulina Dudek, które zastąpiły Katarzynę Konat i Sandrę Žigić. Wiele do gry ofensywnej koninianek wniosły akcję lewym skrzydłem w wykonaniu Dudek, której celne piłki dogrywała w ten sektor boiska Pakulska. W 61. minucie siedemnastoletnia Dudek podała na długi słupek do Sikory, a ta podwyższyła na 5:1. Dziesięć minut później, po niemalże bliźniaczej akcji, na listę strzelczyń po raz trzeci wpisała się Pajor, która jeszcze jednego gola strzeliła na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry. W końcówce spotkania rzut karny po faulu na Ewie Pajor na ósmą bramkę dla Medyka zamieniła Anna Gawrońska.

Po pokonaniu Bocian z jedenastu metrów kapitan Medyka podbiegła do trybuny, z której wcześniej kilku godnych pożałowania kibiców wykrzyczało w jej kierunku pełne wulgaryzmów komentarze. Gawrońska odpowiedziała „gestem Kozakiewicza”, za co została ukarana przez arbiter Magdalenę Figurę czerwoną kartką.

W tej chwili koninianki mając jedno zaległe spotkanie plasują się na pozycji wicelidera kobiecej ekstraligi. Do pierwszego Górnika Łęczna tracą trzy oczka.

Kolejny mecz czeka nasze panie na wyjeździe. W sobotę 20 września Medyczki zmierzą się w Piasecznie z tamtejszymi GOSiRkami.

Sład Medyka POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Jagoda Szewczuk ('60 Sylwia Matysik), Helenna Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva, Katarzyna Konat ('46 Gabriela Grzywińska), Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Aleksandra Sikora ('62 Ewelina Kamczyk), Ewa Pajor, Sandra Žigić ('46’ Paulina Dudek), Anna Gawrońska.