fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Porażka po dobrej grze

Leszno, Konin 24.08.2014 12:25

Wiele walki i poświęcenia włożyli we wczorajszy wyjazdowy mecz z liderem IV ligi wielkopolskiej (gr. południowej) Polonią 1912 Leszno piłkarze konińskiego Górnika. Pomimo dobrej gry w defensywie, „biało-niebieskim” nie udało się zachować czystego konta. Zabrakło też siły i skuteczności w ataku. Mecz zakończył się porażką podopiecznych Sylwina Donarta 0:1 (0:0).
Zdecydowanym faworytem rozegranego wczoraj na stadionie przy ul. Strzeleckiej w Lesznie spotkania byli piłkarze Polonii. Spadkowicz z III ligi w dwóch pierwszych kolejkach dosłownie rozstrzelał swoich rywali, aplikując siedem bramek LKS Gołuchów i sześć goli Gromowi Wolsztyn.

Od początku wczorajszego spotkania gospodarze grali mocno ofensywnie. Mimo wielu prób, nie udawało im się przedrzeć przez szyki szczelnej konińskiej obrony. Niedokładne kontrataki koninian kończyły się najczęściej chwilę po wbiegnięciu w połowę rywala. W budowanej od niedawna drużynie wciąż brak jest szybkich i celnych podań od rozgrywających pomocników do napastników bądź skrzydłowych. Taka gra, jak się zdaje, byłaby najlepszą bronią na realizującą taktykę „wysokiego pressingu” leszczyńską ekipę.

Mimo tego Górnik we wczorajszym spotkaniu zdobyć mógł przynajmniej dwa gole. W pierwszej połowie wyśmienitej sytuacji nie wykorzystał Artur Brzuśkiewicz. W ostatniej minucie meczu z kolei, piłka po strzale dobrze ustawionego w „szesnastce” Polonii Nicolasa Machavy odbiła się od słupka bramki gospodarzy.

Jedyny gol spotkania padł w 72. minucie kiedy to Łukasza Jaskólskiego strzałem z główki po rzucie rożnym pokonał Przemysław Kowalski. Tuż po meczu rozmawialiśmy z nowym kapitanem Górnika Konin – Marcinem Stryganku, który opaskę odziedziczył po grającym od tego sezonu w kleczewskim Sokole - Bartoszu Modelskim.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Kolejne trzy spotkania koniński Górnik rozegra na własnym stadionie. Najbliższe z nich - w sobotę, 30 sierpnia. Rywalem „biało-niebieskich” będzie wtedy Victoria Ostrzeszów. Początek tego meczu o godz. 17:00.