Ocena: -1
0 1

Górnik drugi na turnieju w Mogilnie

Konin, Mogilno 27.07.2014 15:06

Drugie miejsce Górnika Konin w XIX turnieju im. Michała Olszewskiego. W rozegranych w Mogilnie zawodach poza ekipą z naszego miasta uczestniczyły także zespoły trzecioligowej Pogoni Mogilno oraz czwartoligowcy: Cuiavia Inowrocław oraz Zjednoczeni Trzemeszno.

W pierwszym, będącym półfinałem meczu, koninianie pokonali pewnie Cuiavię 2:0. Obie bramki strzelili testowani zawodnicy „biało-niebieskich”.

W meczu finałowym piłkarze Górnika musieli uznać wyższość gospodarzy. Pogoń Mogilno wygrała to spotkanie 2:1. Do przerwy prowadziła jednak ekipa Górnika. Bramkę dla „biało-niebieskich” zdobył w 24. min. Przemysław Skibiszewski. Po przerwie gole strzelali już tylko mogilnianie. Trzy minuty po przerwie wyrównał Dawid Zdrojewski. Ten sam zawodnik wykonywał rzut wolny w 57. min., po którym futbolówkę do konińskiej siatki skierował Antoni Krajnyk. Przed końcowym gwizdkiem w poprzeczkę trafił Skibiszewski, a sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Krzysztof Słowiński.

W turnieju wzięło udział 21 piłkarzy Górnika Konin, w tym czterech testowanych zawodników oraz dwóch wstępnie zakontraktowanych.

Trzecie miejsce w mogileńskich zawodach zajęła Cuiavia Inowrocław, która w „małym finale” pokonała 1:0 Zjednoczonych Trzemeszno.