fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

LKS gromi Mieszko Gniezno

Ślesin 27.07.2014 14:26

LKS Ślesin pokonuje wysoko w sparingu Mieszko Gniezno. Zawodnicy Damiana Augustyniaka wygrali na własnym stadionie z zespołem występującym w północnej grupie IV ligi wielkopolskiej 6:0 (4:0).

Ślesinianie mogli objąć prowadzenie już w 5. min. gdy na bramkę rywala po podaniu Waldemara Kaźmierczaka przymierzył Łukasz Pietrzak. Futbolówka została w ostatniej chwili wybita z linii bramkowej przez jednego z gnieźnieńskich defensorów.

Wynik spotkania otworzył osiem minut później Dawid Jarka, który umieścił piłkę w siatce głową po rzucie rożnym egzekwowanym przez Krystiana Robaka. Chwilę później zaatakowali goście. Z piłką minął się Dawid Kołodziejczak, a futbolówka po strzale jednego z gnieźnian wylądowała na bocznej siatce.

Na dziesięć minut przed zmianą stron drugą bramkę dla LKS zdobył Paweł Błaszczak. W tej sytuacji asystował mu Łukasz Pietrzak, który w tej części meczu obsłużył także Łukasza Kujawę. Było 3:0.

Kilka minut później popularny „Badi” sam znalazł się oko w oko z bramkarzem przyjezdnych i ustalił wynik pierwszej części gry na 4:0 dla ślesinian.

Po przerwie na murawę wybiegła zupełnie inna jedenastka LKS. Mimo teoretycznie słabszego składu zawodnicy Damiana Augustyniaka zdobyli jeszcze dwa gole.

W 65. min. piłkę w siatce umieścił Paweł Bryzgalski, z kolei w 80. min. sytuację „sam na sam” na bramkę zamienił Paweł Krygier.

Kolejny i zarazem ostatni już sparing w okresie przygotowawczym ślesinianie rozegrają w najbliższą sobotę w Strzałkowie. Ich rywalem będzie tamtejsza ekipa Polanina.

Skład LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak ('46 Marcin Wojciechowski), Rafał Dębowski, Damian Markiewicz ('75 Kacper Gotowała), Łukasz Łajdecki, Błażej Podziński ('30 Michał Kwiatkowski), Łukasz Pietrzak ('46 Bartosz Nowak), Dawid Jarka ('46 Bartłomiej Siek), Krystian Robak ('46 Sebastian Maciejewski), Łukasz Kujawa ('46 Paweł Krygier), Waldemar Kaźmierczak ('46 Krzysztof Siedlecki), Paweł Błaszczak ('46 Paweł Bryzgalski).