fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Sokół w I rundzie Pucharu Polski

Kleczew 27.07.2014 13:30

Tym razem bez dogrywki i bez większego problemu. Sokół Kleczew wygrał kolejny mecz Pucharu Polski na krajowym szczeblu. W fazie wstępnej – podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza pokonali 3:0 (1:0) Unię Solec Kujawski.
Najlepsza drużyna III ligi (gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej) mogła wyjść na prowadzenie już w 7. min. rywalizacji. Wtedy to w sytuacji „sam na sam” z golkiperem gości znalazł się Arkadiusz Bajerski. Piłka po jego strzale odbiła się od dwóch słupków i nie wpadła do bramki. Trzy minuty później mocno z dystansu, ale prosto w bramkarza strzelił Łukasz Cichos. W 29. min. zamykający na długim słupku akcję Łukasz Urban trafił w poprzeczkę soleckiej bramki. Pięć minut przed przerwą po raz kolejny oko w oko z Dominikiem Ostrowskim znalazł się Bajerski. Tym razem jeden ze skuteczniejszych zawodników Sokoła nie zmarnował szansy. Popularny „Bajer” minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej siatki, ustalając tym samym wynik pierwszej partii na 1:0 dla gospodarzy.

Po przerwie w barwach kleczewskiego Sokoła zadebiutował były kapitan konińskiego Górnika – Bartosz Modelski. W biało-zielonym stroju w drugiej części rywalizacji po raz pierwszy zagrał też inny piłkarz z Dmowskiego – Bartosz Maślak. Kolejny występ w Sokole zanotował z kolei Sebastian Antas.

W 49. minucie spokojem i doskonałym przeglądem sytuacji popisał się Jakub Dębowski. Kapitan kleczewskiej ekipy będąc na szesnastym metrze rozejrzał się i uderzył niesygnalizowanie, lekko na długi słupek, kompletnie zaskakując bramkarza przyjezdnych. Mieliśmy 2:0. Chwilę potem efektownie z dystansu strzelił Sebastian Śmiałek. Po tym uderzeniu Ostrowski z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach dwóch doskonałych szans nie wykorzystał Cichos. W końcówce spotkania z dystansu celnie przymierzył Kamil Nytko, a minutę przed upłynięciem regulaminowego czasu gry na 3:0 dla Sokoła podwyższył Jakub Dębowski, z którym rozmawialiśmy tuż po końcowym gwizdku.
Plik audio przeniesiony do archiwum

W I rundzie Pucharu Polski Sokół Kleczew zmierzy się z pierwszoligową Miedzią Legnicą. To spotkanie odbędzie się w środę 13 sierpnia w Kleczewie.

Skład Sokoła Kleczew: Bartosz Pawłowski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Kamil Krzyżanowski, Tomasz Kowalczuk, Łukasz Urban ('46 Bartosz Modelski), Arkadiusz Bajerski ('70 Bartosz Maślak), Jakub Dębowski, Krystian Sobieraj ('77 Sebastian Antas), Łukasz Cichos.