fb.com/konin24.info Sobota 27.04.2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Mistrz Grecji na kolanach

Veliko Tarnovo, Konin 25.07.2014 11:35

Kolejna wygrana Medyka POLOmarket Konin podczas obozu przygotowawczego w Bułgarii. Tym razem piłkarki Romana Jaszczaka pokonały w Veliko Tarnovo mistrza Grecji – Amazones Dramas 6:1 (4:0).
Medyk mógł objąć prowadzenie już w pierwszych minutach potyczki. Swej szansy nie wykorzystała jednak Aleksandra Sikora. Chwilę później nasze piłkarki mogły mówić o sporym szczęściu. Po mocnym strzale jednej z Greczynek Anna Szymańska sparowała piłkę na poprzeczkę. Futbolówka odbiła się też od słupka konińskiej bramki. W 20. min. w swoim stylu rzut wolny wykonała Patrycja Balcerzak. Mocne uderzenie z trudem wybiła przed siebie bramkarka Amazones. Właśnie na to w polu karnym czekała Sandra Žigić, po której dobitce piłka znalazła się w greckiej siatce. Chwilę później na 2:0 strzałem z główki podwyższyła Katarzyna Konat. Dziesięć minut przed przerwą po podaniu Ewy Pajor było 3:0 za sprawą Sikory. Tuż przed przerwą ta sama zawodniczka ustaliła wynik pierwszej części spotkania na 4:0.

Po przerwie piątą bramkę dla Medyczek zdobyła po strzale głową Patrycja Balcerzak. Swoje trafienie dołożyła też Ewa Pajor. W doliczonym czasie gry Szymańska nieprzepisowo zatrzymywała jedną z przeciwniczek, która znalazła się z nią w sytuacji „sam na sam”. Sędzia wskazała na wapno. Co ciekawe Szymańska rzut karny obroniła, jednak była bezradna wobec dobitki.

Przebywające w Veliko Tarnovo koninianki korzystają dziś z odnowy biologicznej. Po południu czeka je odnowa biologiczna. W niedzielę – na zakończenie obozu – nasze panie zmierzą się z mistrzem Bułgarii – FC NSA Sofia.

Skład Medyka Konin w meczu z Amazones Dramas: Anna Szymańska, Helenna Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva (80’ Gabriela Grzywińska), Gabriela Grzywińska (46’ Kinga Sołtysiak), Katarzyna Konat (46’ Sylwia Matysik), Natalia Pakulska (86’ Ewa Pajor), Patrycja Balcerzak, Aleksandra Sikora, Sandra Žigić (Jagoda Szewczuk), Ewa Pajor (Ewelina Kamczyk), Anna Gawrońska.