fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Medyk lepszy od mistrza Rumunii

Cluj, Konin 21.07.2014 13:05

Kolejny sparing i kolejna wygrana. Dziś przed południem koniński Medyk POLOmarket pokonał w Cluj najlepszą drużynę Rumunii – tamtejszą Olimpię 3:1 (0:0).
Pierwsza bramka tego spotkania padła w 51. minucie, gdy sytuację „sam na sam” wykorzystała Anna Gawrońska. Kapitan konińskiego teamu umieściła piłkę w siatce po strzale na długi słupek.

Osiemnaście minut później po błędzie konińskiej defensywy jedna z rywalek wtargnęła w pole karne Medyka gdzie została sfaulowana przez Radoslavę Slavchevą. Rumunki wyrównały po rzucie karym. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:1 dla koninianek podwyższyła Ewa Pajor. Chwilę później po mocnym strzale Anny Gawrońskiej futbolówka odbiła się od Sandry Žigić i wpadła do bramki. Tym samym testowana Chorwatka zdobyła pierwszego gola w szeregach konińskiej drużny.

W kolejnym sparingowym starciu „Medyczki” zmierzą się z mistrzem Grecji – Amazones Dramas (czwartek o godz. 16:30). W niedzielę czeka je z kolei potyczka z mistrzem Bułgarii - FC NSA Sofia (godz. 17:00).