fb.com/konin24.info Czwartek 18.04.2024 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Remis rzutem na taśmę

Kleczew, Włocławek 17.04.2014 09:07

W ostatniej minucie rywalizacji uratowali wczoraj jeden punkt piłkarze liderującego w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - Sokoła Kleczew.
Po emocjonującym spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza zremisowali we Włocławku z tamtejszą Włocłavią 3:3 (1:2).

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla "biało-zielonych", bowiem już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Bajerski. Zawodnicy z naszego powiatu prowadzili przez 20 minut. Bramkę na 1:1 zdobył Bartosz Czaplicki, a jeszcze przed przerwą gola do szatni strzelił Mateusz Ewert.

Piłkarze Sokoła odpowiedzieli tuż po zmianie stron, gdy włocławskiego bramkarza pokonał Łukasz Urban. Później na 3:2 dla gospodarzy strzelił Dawid Kwiatkowski, a w ostatnich sekundach rywalizacji remis uratował kleczewianom Tomasz Kowalczuk.

Sokół utrzymał pozycję ligowego lidera, ale jego przewaga nad rezerwami Lecha Poznań zmalała do zaledwie jednego oczka. Druga drużyna "Kolejorza" pokonała wczoraj w Swarzędzu Unię 2:0. Kolejny mecz kleczewianie rozegrają na własnym terenie w najbliższą sobotę o 15:00. Ich rywalem będzie zespół z czołówki – Wda Świecie.