fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Kraksy i połamane rowery

Konin, Kłomnice 16.04.2014 09:13

Gęste peletony, trudne finisze i kraksy - tak podsumować można pierwszą serię Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, w której wystartowali m.in. zawodnicy Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów.
W czasówce kategorii Juniora Młodszego dobrze spisał się Mateusz Kostański (na zdjęciu), który zajął 15. miejsce na 154 startujących zawodników z całej Polski. Dodajmy, że Mateusz był drugi wśród cyklistów ze swojego rocznika. 76. lokatę wywalczył Jakub Laskowski, a 86. był Adrian Lorenc. W kategorii juniorskiej 33. czas uzyskał Kamil Piwowski, a 48. był Mateusz Rągowski.

Rekordowa liczba - dwustu uczestników wzięła udział w wyścigu ze starty wspólnego juniorów młodszych. W tak licznym peletonie doszło do wielu kraks. Nie ominęli ich niestety młodzi koninianie. Upadki zaliczyli - Adrian Lorenc, Jakub Laskowski i Mateusz Kostański. Ostatnio z wymienionych kolarzy z licznymi stłuczeniami, otarciami i połamanym rowerem zmuszony był do wycofania się z dalszej rywalizacji.

W kategorii juniorskiej na starcie stanęło stu kolarzy. Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Michał Ogrodowicz, który zajął 22. miejsce, Kamil Piwowski był 32., Dawid Wiśniewski 47. Pecha w tym wyścigu miał Mateusz Rągowski, który ucierpiał w kraksie 3 km przed metą.

Nasi zawodnicy szykują się już do drugiej serii Pucharu Polski. Ta odbędzie się 26 i 27 kwietnia w Grudziądzu.