1 0

Dwa medale konińskich wspinaczy

Wrocław, Konin 14.04.2014 18:24

To bez wątpienia największy sukces rozwijającego się w Koninie jedynego klubu wspinaczkowego w mieście – UKS Mountain Monsters Konin.
Trenujący na co dzień na ściance przy konińskim Gimnazjum nr 3 zawodnicy przywieźli dwa medale z Pucharu Polski Młodzików i Dzieci. Zawody odbyły się we Wrocławiu. Wystartowało w nich 84 wspinaczy.

Srebrny medal zawisł na szyi występującego w kategorii młodzików Michała Serafińskiego. Od koninianina lepszy był tylko Rafał Bąk z katowickiego klubu – CW Transformator.

Na trzecim stopniu podium w kategorii krasnali chłopców stanął Bartosz Krzysztoń. Startujący w tej samej grupie Kacper Cichocki uplasował się na ósmej lokacie.

Pozostali zawodnicy UKS Mountain Monsters Konin – Konrad Cichocki (kat. dzieci) i Beata Przeniczna (kat. młodziczek) ukończyli zmagania odpowiednio na dziesiątym i czternastym miejscu.

- Wrocławskie zawody zgromadziły najlepszych młodych wspinaczy z kraju, w związku z czym dwa miejsca na podium to doskonałe osiągnięcie. Jestem dumny z moich zawodników za walkę, za serce do współzawodnictwa, za dobrą zabawę i emocje – powiedział po zawodach Pucharu Polski trener UKS Mountain Monsters Konin – Marcin Sypniewski.

Koniński klub wspinaczkowy zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia. Te odbywają się w sali sportowej przy konińskim Gimnazjum nr 3 codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00.