fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Sylwia pojedzie do Chin

Płowdiw, Konin 07.04.2014 12:03

Szablistka Konińskiego Klubu Szermierczego – Sylwia Matuszak ósmą zawodniczką świata.
Mistrzostwa Świata Kadetów w bułgarskim Płowdiwie młoda koninianka rozpoczęła od czterech zwycięstw eliminacyjnych. W walce o "32" Sylwia pokonała 15/6 Pokeaw Tonpan z Tajlandii, a następnie odprawiła z kwitkiem Brytyjkę Maxwell Caitlin 15/9. W walce o ósemkę koninianka okazała się lepsza od Rosjanki Alexandry Klimowej (15/10). Matuszak musiała uznać wyższość rywalki dopiero w walce o medal, w której lepsza okazała się Japonka Misaki Emura (9/15). Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła bardzo dobre 8. miejsce na 82 startujące zawodniczki.

Pozostali dwaj zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego – Mateusz Godlewski i Adrian Dzwoniarski zajęli kolejno 19. i 44. miejsce (na 104 zawodników).

Dzięki bardzo wysokiej lokacie na Mistrzostwach Świata Sylwia Matuszak wywalczyła kwalifikacje na II Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w chińskim Nanjing.