Ocena: 6
6 0

Wilki w finale, komplet zwycięstw w Wilczynie

Wilczyn 07.04.2013 21:30

Wilki Wilczyn najlepszą drużyną półfinałowego turnieju o wejście do drugiej ligi siatkarzy.
O awans do fazy finałowej podopieczni Zbigniewa Nowaka rywalizowali we własnej hali. Do Wilczyna przyjechały drużyny: Chrobrego Głogów, Powiatu Kołobrzeskiego Kołobrzeg oraz Astry Nowa Sól.

W piątkowym meczu otwarcia gospodarze pokonali bez większego trudu ekipę z Kołobrzegu 3:0, kolejno w setach do 20, 18 i 18. Choć momentami wynik oscylował w okolicach remisu to spotkanie przez cały czas pozostawało pod kontrolą Wilków.

Pierwszego dnia turnieju ze zwycięstwa cieszyli się też zawodnicy z Głogowa, którzy w trzech setach rozprawili się z siatkarzami z Nowej Soli.

Drugi turniejowy dzień to kolejne wygrane wilczyńskich Wilków i Chrobrego Głogów. Gospodarze po raz kolejny nie stracili ani jednego seta, z kolei drużyna z Dolnego Śląska po wyrównanej grze w pierwszych dwóch partiach i dominacji w kolejnych dwóch setach pokonała Powiat Kołobrzeski 3:1. Po sobotnich meczach było już wiadomo, że awans do turnieju finałowego wywalczyli wilczynianie i głogowianie.

Niedziela rozpoczęła się od zwycięstwa Astry Nowa Sól nad siatkarzami z Kołobrzegu 3:0. W emocjonującym pojedynku dwóch najlepszych drużyn zawodów (Wilki Wilczyn i Chrobry Głogów) lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1 (15-25, 25-13, 25-23, 25-20).

Dzięki wygranej Wilków turniej finałowy odbędzie się w Wilczynie. Zawody rozpoczną się 19 kwietnia i podobnie jak półfinały potrwają trzy dni. Przeciwnikami podopiecznych trenera Nowaka będą siatkarze KS Chełmża, AZS UW Warszawa oraz Czarnych Katowice.

Dokładne wyniki poszczególnych spotkań turnieju półfinałowego:

05.04.2013
LUKS Wilki Wilczyn - UKS OPP Kołobrzeg 3:0 (25-20, 25-18, 25-18)
MKST Astra Nowa Sól - SPS Chrobry Głogów 0:3 (19-25, 12-25, 12-25)
06.06.2013
UKS OPP Kołobrzeg  -SPS Chrobry Głogów 1:3 (23-25, 25-21, 12-25, 16-25)
LUKS Wilki Wilczyn - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25-20, 25-13, 25-21)
07.06.2013
MKST Astra Nowa Sól - UKS OPP Kołobrzeg 3:0 (25-15, 25-20, 25-19)
SPS Chrobry Głogów - LUKS Wilki Wilczyn 1:3 (25-15, 13-25, 23-25, 20-25)

Wyróżnienia indywidualne:
- najlepszy zagrywający - Mateusz Lesiak (Chrobry Głogów)
- najlepszy blokujący - Adrian Bartnik (Chrobry Głogów)
- najlepszy atakujący - Karol Szlecht (Wilki Wilczyn)
- najlepszy przyjmujący - Maciej Szczepański (Chrobry Głogów)
- najlepszy rozgrywający – Kamil Ziętek (Wilki Wilczyn)
- najlepszy libero – Wojciech Stanowski (Wilki Wilczyn)
- MVP (najbardziej wartościowy zawodnik turnieju) - Tomasz Robak (Wilki Wilczyn)

Tuż po turnieju z trenerem Wilków Wilczyn - Zbigniewem Nowakiem rozmawiała Aneta Kwiatkowska.