Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.02.2018 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Ocena:

Nowe propozycje Muzeum w Kole

KOŁO 06.02.2018 13:59 (17 dni temu)

Nowe propozycje Muzeum w Kole

W kolskim muzeum trwają przygotowania do zmiany ekspozycji. Już została zdemontowana wystawa "Kolskie drogi do Niepodległej".


Od 7 lutego w siedzibie muzeum przy ul. Kajki 44 będzie można zobaczyć przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawę - "Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności" poświęconą błogosławionemu Jerzemu Popiełuszce. W ubiegłym roku była ona prezentowana w Sejmie RP i jej wystawienie w Muzeum Technik Ceramicznych objął swoim patronatem poseł Leszek Galemba.

Również od 7 lutego w kolskim Ratuszu z okazji obchodzonego w tym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole organizuje wystawę „Ojcowie Niepodległości” pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Pani Elżbiety Modrzejewskiej.

W dalszym ciągu w Ratuszu można zwiedzać wystawę stałą Muzeum Technik Ceramicznych - "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" noszącą imię Czesława Freudenreicha, ekspozycję z kolekcji Pana Piotra Śniegockiego dawnych maszyn rolniczych wytwarzanych w kolskiej fabryce Michała Ostrowskiego, a w siedzibie muzeum wystawę Kolskiego Klubu Fotograficznego "Fakt" - "Pałac Raczyńskich w Rogalinie".


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wieczór muzycznych kontrastów Koncert Alicji Majewskiej RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ Stu muzyków na scenie Nagroda dla Centrum 33 Czy ktoś jeszcze nie widział Popychadła ? Spotkanie autorskie z Jackiem Bartkowiakiem PORTRET 2018 Kantata na cztery skrzydła Kolska fara zaprasza na Koncert Oratoryjno-Kantatowy