REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.11.2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena:

Kolumbijski temperament

Konin 08.11.2017 15:32 (10 dni temu)

Kolumbijski temperament

W poniedziałkowy wieczór (6 listopada) przez blisko dwie godziny tancerze Stowarzyszenia Balet Folklorystyczny z Antioquii w Kolumbii rozgrzewali publiczność do białości. Ta nie szczędziła braw, na zakończenie nagradzając kolumbijskich artystów owacjami na stojąco.


Tancerze z Kolumbii pojawili się w naszym mieście na zaproszenie Marka Woźniaka - marszałka Wielkopolski. O samym zespole i swoim kraju pięknie mówił ambasador Kolumbii w Polsce Javier Darío Higuera Ángel.

To co działo się na oskardowej scenie przez następne prawie 120 min. trudno opisać. Wystarczy powiedzieć, że tak ekspresyjnej i z takim temperamentem prezentowanej historii kraju dawno nie oglądaliśmy. Nie dziwią więc rzęsiste brawa oraz owacje na stojąco licznej publiczności.

Balet z Kolumbii ma w swoim 25-letynim dorobku mnóstwo nagród i wyróżnień, koncertował na całym świecie. W naszym kraju był po raz pierwszy. Kierownikiem artystycznym jest Juana Camilo Maldonado, a muzycznym Juana Pablo Acosta. 

 

Zdjęcia - Mirosław Jurgielewicz


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KINO do TORNISTRA Kolumbijski temperament Kolskie drogi do Niepodległej O Józefie Mehofferze na uczelniach wyższych MUZYCZNA POCZTÓWKA U źródeł Polski Wieża pełna dzieł sztuki Chór przyjechał ! Muzyczne zaduszki 27. DEBIUTY FILMOWE