Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.11.2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena:

Wernisaż wystawy numizmatów w Zagórowie

Zagórów 03.11.2017 08:40 (15 dni temu)

Wernisaż wystawy numizmatów w Zagórowie

W 39 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, odbył się wernisaż wystawy numizmatów i znaczków pocztowych z wizerunkiem Jana Pawła II. Bogatą kolekcję składającą się z ponad 260 elementów stworzył pan Jan Kloc. Początki gromadzenia zbiorów przypadają na lata 90. Z prawdziwą pasją kolekcjonera pan Kloc zbierał monety z ponad dwudziestu krajów świata. 


Ten zbiór jest sczególnym zapisem historii pontyfikatu Jana Pawła II oraz drogi do kanonizacji papieża. Wystawa jest prezentowana w naszej bibliotece przez cały październik. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu, podczas którego Autor kolekcji opowiadał o jej powstaniu i fascynacji postacią Wielkiego Polaka - Jana Pawła II. W dniu wernisażu pierwszymi gośćmi oglądającymi z dużym uznaniem i ciekawością zbiór pana Kloca byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KINO do TORNISTRA Kolumbijski temperament Kolskie drogi do Niepodległej O Józefie Mehofferze na uczelniach wyższych MUZYCZNA POCZTÓWKA U źródeł Polski Wieża pełna dzieł sztuki Chór przyjechał ! Muzyczne zaduszki 27. DEBIUTY FILMOWE