Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 23.10.2017 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Robert Hortna i Amadeus

Konin 09.10.2017 13:06 (14 dni temu)

Robert Hortna i Amadeus

W sobotni wieczór (7 października) w konińskim ratuszu, w ramach comiesięcznych koncertów, wystąpili niezwykli muzycy. Pochodzący z naszego regionu światowej sławy gitarzysta Robert Horna oraz towarzyszący mu instrumentaliści z Kwartetu Amadeus.


Andrzej Majewski, prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego i od początku istnienia koncertów ich animator, przypomniał że zarówno Robert Horna jak i członkowie Kwartetu (tworzą go: Jarosław Żołnierczyk – I skrzypce, Mirosław Bocek – II skrzypce, Kamil Babka – altówka i Maciej Mazurek – wiolonczela) maja na swoim koncie wiele sukcesów. - Razem grają od niedawna, ale za to z jakimi efektami – stwierdził Andrzej Majewski. Efekty tej bardzo bliskiej i na pewno serdecznej współpracy słychać było przez cały wieczór.

Zgodnie z tradycją występ gwiazd poprzedził mini-recital promujący uczniów PSM im. Ignacego J. Paderewskiego. Tym razem przed liczną publicznością zaprezentowała się gitarzystka z klasy Andrzeja Majewskiego – Julia Soszyńska.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Robert Hortna i Amadeus Pola Negri - polska gwiazda Hollywood Zaproszenie na koncert Poznańskich Słowików Koncert jazzowy Kostov Pańta Konrad Trio Dzieciaki będą rządzić w Kinie Centrum Koncert Joachima Mencla w Koninie XXII Festiwal Muzyczny dla Dzieci Spotkanie z poetką Urszulą Zawadzką Muzyczna Stołówka Koncert Trzech Sopranów