Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 19.03.2018 r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Ocena: 1
1 0

Akwarelowy świat Tomasza Olszewskiego

Konin 01.09.2017 10:25

Akwarelowy świat Tomasza Olszewskiego

Potwierdzeniem starej prawdy, że o talencie nie wolno zapominać jest artystyczna droga Tomasza Olszewskiego.( prezentowaliśmy także Jego prace na naszym portalu). Wystawę jego akwarel otwarto w czwartkowy wieczór (31 sierpnia) w galerii Centrum Kultury i Sztuki.


Tomasz Olszewski zawsze chciał malować. – Chciałem, czuć całym sobą tę ulotną materię tworzenia mówi. Ale zaabsorbowany pracą (dziś jest emerytowanym oficerem policji) i rodziną odkładał swoją pasję na „potem”. Aż wreszcie w roku 2014 zdecydował się wystartować w przeglądzie twórczości CKiS „O Złota Sztalugę”, gdzie od razu zauważono jego prace. Kolejny rok akwarelom Olszewskiego przyniósł nagrodę, a jeszcze następny nagrodę główną, czyli „Złotą Sztalugę”. Wystawa jego prac, która potrwa do października, to dodatkowy bonus przyznawany laureatom przeglądu.

Wystawie, którą koniecznie trzeba zobaczyć, towarzyszy nietypowy katalog - w białej kopercie, z autografem Tomasz Olszewskiego, znajdują się pocztówki-reprodukcje jego prac. Wspaniałe!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wernisaż obrazów Danuty Drzewieckiej Bartosz Głowacki z Koła ze stypendium Marszałka Wielkopolskiego Koninianki na tanecznych Mistrzostwach Polski IDO Wystawa prac studentów UTW Wiele barw sztuki Festiwal w Norwidzie Jerzy Sznajder o konińskiej Starówce XI Festiwal Kultur Miast Partnerskich Kobiety według Krystyny Ruminkiewicz Wielkie małe kobiety