Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 23.01.2018 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Dzieci Królowej u franciszkanów

Konin 29.08.2017 14:15

Dzieci Królowej u franciszkanów

Niezwykły koncert odbył się w niedzielny wieczór (27 sierpnia) w kościele pw. św. Marii Magdaleny, czyli w klasztorze oo. Franciszkanów. Wystąpił dziecięco-młodzieżowy chór „Dzieci Królowej” z Hodowic, wsi położonej 9 km od Lwowa.


Większość z nas ma polskie korzenie. Na przykład mój dziadek nazywał się Kuśnierz. Na co dzień pracujemy w szkole muzycznej w naszych miejscowościach – Obroszynie i Hodowicach. Śpiewamy też w Parafii Wszystkich Świętych – powiedziała Natalia Kusznisz, dyrektor SM oraz chóru.

Chór liczy 12 osób, z których spora grupa uczy się muzykowania. Są wśród nich także instrumentaliści, którzy wystąpili podczas niedzielnego koncertu. W repertuarze była muzyka klasyczna i sakralna, ale także ludowa. Nie obyło się bez „Sokołów”.

- Bardzo się cieszymy z niezwykle gościnnego przyjęcia, troskliwości nie tylko koninian i możliwości odwiedzenia tak wielu miejsc, z Licheniem przede wszystkim. Serdecznie wszystkim dziękujemydodała Natalia Spodarek z Parafii Wszystkich Świętych, którą – co sama podkreśla – wraz z innymi odbudowuje.

Na zakończeniowe koncertu, przy wspólnej modlitwie, ojciec Ireneusz zrewanżował się także modlitwą muzyczną.

W przyjazd znakomitego chóry zaangażował się były radny Konina Henryk Winiarski. Zaś Prezydent Konina obdarował gości z Ukrainy prezentami związanymi z naszym miastem.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Święty Wojciech zaprasza Dziewięć nowych wystaw w Muzeum Okręgowym w Koninie Zamyślenie Świat malowany w akwareli Dzień Judaizmu Szkoła Muzyczna – swojemu miastu Raz,dwa,trzy - fotorelacja Opera Lwowska w Koninie Co każdy Koniniak widzieć powinien Seniorzy dla miasta