REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 24.11.2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana

Ocena: 1
1 0

Białoruska muzyka w kolskiej farze

KOŁO 21.08.2017 08:30

Białoruska muzyka w kolskiej farze

W piątek 18 sierpnia po wieczornej Mszy św. w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbył się koncert pieśni ludowych i religijnych w wykonaniu młodych artystów z Białorusi.


Czworo muzyków zrzeszonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Brześciu wykonało siedem utworów w języku białoruskim. W koncercie, obok przybyłych do świątyni parafian, uczestniczyła także liczna grupa młodzieży z Brześcia na Białorusi oraz turyści z Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie, którzy spędzają wakacje w naszym kraju i zechcieli zatrzymać się w prastarej kolskiej farze. Przybyłych do naszego miasta gości po kościele oprowadził proboszcz miejscowej parafii ks. kanonik Józef Wronkiewicz.

Marcin Nowacki


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kolskie drogi do Niepodległej MUZYCZNA POCZTÓWKA Wieża pełna dzieł sztuki Muzyczne zaduszki Chór przyjechał ! 27. DEBIUTY FILMOWE Koncert Edyty Geppert Patryk Filipowicz w św. Wojciechu 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego Chopinowskie Interpretacje Młodych. XIII Festiwal Piosenki Anglojęzycznej English Singing –