fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Czarnków zdobyty! Orzeł w Finale Wielkopolski!

Rychwał 18.03.2018 14:03

W rozegranym 17 marca w Hali Sportowej w Czarnkowie rewanżowym meczu półfinałowym fazy play off III ligi WZPS siatkarze LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza pokonali MKS Steico Noteć Czarnków 3:2 (25:22, 25:22, 23:25, 21:25, 15:10)! Tym samym dzięki lepszemu bilansowi małych punktów awansujemy do Finału Mistrzostw Wielkopolski!!!

Mecz był niezwykle emocjonujący. Nasza drużyna zaczęła to spotkanie bardzo dobrze wygrywając pewnie dwa pierwsze sety do 22. To bardzo zaskoczyło drużynę z Czarnkowa, która zmobilizowała się i wygrała kolejne dwa sety doprowadzając do remisu. Wojnę nerwów w tie breaku lepiej wytrzymali nasi zawodnicy wygrywając 15-10! Meldujemy się w finale Wielkopolski , co jest niewyobrażalnym sukcesem naszego klubu! Warto dodać, iż siatkarzy Orła wspierała kilkuosobowa grupka kibiców, która stworzyła fantastyczny doping.

Mecze Finału Wielkopolski zostaną rozegrane 24 marca i 7 kwietnia, rywala poznamy po rozstrzygnięciu meczu Kaniasiatka Gostyń – Joker Piła.
Awans do finału III ligi dał jednocześnie naszemu zespołowi awans do turnieju półfinałowego o wejście do II ligi. Orzeł zmierzy się w nim z zespołami z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Turniej półfinałowy odbędzie się od 27 do 29 kwietnia. Dokładny skład turniejów półfinałowych poznamy po wszystkich zakończonych rozgrywkach wojewódzkich.