REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 19.03.2018 r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Ocena: 3
3 0

Podziękowania za uczciwość

Konin 07.03.2018 11:49 (12 dni temu)

    Podziękowania  za uczciwość

Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk wraz z wiceprezydentem Sławomirem Lorkiem podziękowali dzisiaj mieszkance Konina, która znalazła na ulicy pieniądze wraz z kartą bankomatową i oddała je policjantom.


Gdyby ktoś miał wątpliwości czy istnieją jeszcze ludzie uczciwi, to informujemy, że istnieją. Pani Dorota, mieszkanka Konina jest ich najlepszym przykładem i wzorem godnym naśladowania. Pod koniec lutego na ul. 3 maja znalazła 600 zł i kartę bankomatową. Jak powiedziała później policjantom, był też wydruk, na którym zauważyła stan konta. Był tak niewielki, że od razu domyśliła się, że pieniądze należą do osoby niezamożnej. Ani przez chwilę nie zastanawiała się co z nimi zrobić.

Tak się złożyło, że w gronie znajomych ma naczelnika wydziału kryminalnego konińskiej komendy. Zadzwoniła więc do niego, ponieważ próby znalezienia właścicielki przez bank spełzły na niczym – pracownicy nie mogli udzielić informacji o posiadaczu karty. Naczelnik polecił więc swoim podwładnym pomóc w odnalezieniu kobiety. W samym tylko Koninie było kilka osób o takim imieniu i nazwisku, ale w końcu udało się odnaleźć właściwą osobę.

Kiedy policjanci zapukali do jej drzwi i powiedzieli o co chodzi, kobieta nie mogła opanować wzruszenia. Pobrane z bankomatu kilkaset złotych buło przeznaczone na zapłacenie raty. Kobieta nie jest w pełni sprawna fizycznie i zamiast do torebki pieniądze i kartę wyrzuciła na chodnik. Policjanci poradzili przy okazji, aby za każdym razem, kiedy kobieta będzie wypłacać pieniądze, przed odejściem od bankomatu schowała wszystko do torebki – to pozwoli jej uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. W końcu nie wiadomo, czy gdyby znowu zgubiła kartę i pieniądze, znajdzie je ponownie pani Dorota...

Kg Data: 08.03.2018 07:22 ID:9919
Super
xYz Data: 08.03.2018 17:19 ID:9923
Eozsmieszyla mnie glupota banku.A moze powinienem zaplakac.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Głupich nie sieją Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Czytelnicy piszą - Komunikacja zastępcza Marta z IVb w Golinie na podium