Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 20.02.2018 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena: 1
1 0

Karnawał w Górniczej

Konin 09.02.2018 10:54 (11 dni temu)

Karnawał w Górniczej

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce karnawałowej zabawy. W czwartkowy wieczór (8 lutego) rodziców, nauczycieli, uczniów oraz grono znakomitych gości zaproszono na „Biesiadę karnawałową”.


„Tłusty czwartek” to od lat okazja do karnawałowych spotkań w „Górniczej”, o czym przypomniał jej dyrektor Janusz Kamiński, a uzdolnieni uczniowie potwierdzili te słowa. Zagrała szkolna orkiestra dęta pod dyrekcją Marcina Pawlika, zaśpiewał chór i jego soliści prowadzony przez Kamilę Pacześną, tańczyły zespoły. Był też czas na prezenty.

Pierwszy z nich – tablet - wręczył Młodzieżowej Orkiestrze Dętej ZSG-E prezydent Konina Józef Nowicki, podkreślając że odwdzięcza się w imieniu wszystkich za radość, którą dają muzycy. Prezydent Konina pokazał też kolejny raz, że potrafi się bawić, czym wzbudził dużą radość u wszystkich uczestników.

„Biesiada” była również okazją by podziękować za bardzo aktywną pracę przewodniczącym rad rodziców oraz przyjaciołom szkoły, wspierających jej uczniów w działaniach na rzecz kultury. Dyrektor wręczył także kilkudziesięciu uczniom stypendia naukowe i sportowe, a ich rodzicom specjalne podziękowania.

Na koniec, jak każe tradycja, wszyscy stanęli do wspólnego śpiewu i zabawy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


102. urodziny Pana Romana Janickiego Czyja zguba ? Konińska perła w koronie Czytelnicy piszą ... Strzelanie na planie Dekada Konin sponsorem roku Potrójne szczęście 200 lat dla Pani Heleny Uwaga - zanieczyszczone powietrze ! Uważaj na oszustów- Policja apeluje