Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 20.02.2018 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Nowe radiowozy w konińskiej komendzie

Konin 09.02.2018 08:41 (11 dni temu)

Nowe radiowozy w konińskiej komendzie

Trzy nowe radiowozy oznakowane zostały dzisiaj przekazane do użytku policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego. W zakupie dwóch z nich partycypowało miasto Konin.


Wczoraj o 11:00 na placu manewrowym w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyła się uroczystość, podczas której do Wydziału Ruchu Drogowego przekazane zostały trzy oznakowane radiowozy. Dwa ople astra przekazał w imieniu miasta Prezydenta Konina Józef Nowicki, a to dlatego, że został one zakupione w systemie 50/50, czyli połowę kwoty zapłaciło miasto, a połowę pokrył budżet policji. Trzeci radiowozów do kia cee'd, który w całości został sfinansowany przez budżet państwa. Kluczyki policjantom wręczył prezydent, a poświęcił nowe nabytki kapelan konińskich policjantów Ksiądz Prałat Sławomir Kasprzak.

Radiowozy trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego z bardzo konkretnego powodu. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w Wielkopolsce jest nie niezadowalającym poziomie. Wynika to zarówno z policyjnych statystyk, jak też ze zgłoszeń mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spośród 25 możliwych do zgłoszenia zagrożeń, te dotyczące bezpieczeństwa na drogach stanowią ponad 64% wszystkich zgłoszeń. Tak więc policjanci mają cenne informacje z „pierwszej ręki”, czyli od mieszkańców naocznie stwierdzających te problemy.

Dlatego też Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk podjął decyzję, aby nowe pojazdy wzbogaciły tabor właśnie Wydziału Ruchu Drogowego. Warto dodać, że dwa ople to naprawdę szybkie maszyny – wyposażone są w silniki o mocy 200 koni mechanicznych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


102. urodziny Pana Romana Janickiego Czyja zguba ? Konińska perła w koronie Czytelnicy piszą ... Strzelanie na planie Dekada Konin sponsorem roku Potrójne szczęście 200 lat dla Pani Heleny Uwaga - zanieczyszczone powietrze ! Uważaj na oszustów- Policja apeluje