REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena:

Kolędnicy Misyjni

Malanów 11.01.2018 10:50 (13 dni temu)

Kolędnicy Misyjni

Do rodzin w Malanowie, Grabkowie, Żdżenicach i Feliksowie przybyli Kolędnicy Misyjni pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Tegoroczny trud kolędowania, modlitwę i zebrane pieniądze w kwocie 4552,18 zł ofiarowane będą dzieciom w Syrii i Libanie.


W tym roku mija 10 lat odkąd uczniowie, nauczyciele i rodzice angażują się w akcję Kolędników Misyjnych. 10 lat temu wyruszyły 2 grupy kolędników - siedmioro dzieci, a w tym roku mieliśmy 13 grup - siedemdziesięcioro dzieci. Jest to ogromna radość, że w ten sposób mogliśmy okazać miłosierdzie i dzięki ofiarności czyjeś dzieciństwo stało się piękniejsze. 6 stycznia Kolędnicy z gwiazdami szli na czele Orszaku Trzech Króli. Następnie brali udział we Mszy świętej, angażując się w czytania, śpiew psalmu i procesję z darami. Szczególne podziękowania za współpracę i wspólnotę modlitwy składam ks. Prałatowi Stanisławowi Płaszczykowi, ks. Marcinowi Zaworskiemu, ks. Tomaszowi Smolińskiemu, panu dyrektorowi Markowi Nowickiemu, wszystkim nauczycielom i rodzicom wcześniej wymienionym, dzieciom, pani zakrystiance Małgorzacie Kopczyńskiej, pani Kamili Maćczak i Emilii Kapusta, oraz tym, którzy otwierają swoje domy i serca.

katechetka Małgorzata Przybylak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Zjazd Absolwentów w ZSCKU Ostatni taki widok - Od jutra roztopy